Safari Technology Preview 174 już dostępna do pobrania

Apple wydajało Safari Technology Preview 174 z poprawkami błędów i ulepszeniami wydajności – można ją już pobrać.

Ikona Safari Technology Preview (Apple Developer)

Firma Apple wydała nową aktualizację przeglądarki Safari Technology Preview, eksperymentalnej przeglądarki wprowadzonej po raz pierwszy w marcu 2016 roku. Firma Apple zaprojektowała „Safari Technology Preview” w celu przetestowania funkcji, które mogą zostać wprowadzone w przyszłych wersjach przeglądarki Safari. Nowa wersja Safari Technology Preview‌ 174 zawiera poprawki i aktualizacje CSS, CSS Container Queries, Layout, JavaScript, Media, Popover, Accessibility, SVG i Web API.

Zobacz także: Safari Technology Preview 173 z nowymi funkcjami

Aktualizacja zawiera teraz tylko część funkcji pojawiających się w Safari 17 pod systemem macOS Sonoma. Pod systemem Sonoma przeglądarka oferuje profile do oddzielania danych przeglądania, takich jak historia i ulubione, aplikacje internetowe i ulepszony tryb przeglądania prywatnego.

Funkcje dla wszystkich systemów operacyjnych obejmują flagi funkcji (zastępujące funkcje eksperymentalne), przeprojektowane menu programowanie, obsługę Live Text do pionowego rozpoznawania tekstu na obrazach i filmach, obsługę HEIC oraz JPEG XL, nowy format obrazu z ulepszonym algorytmem kompresji dla lepszej jakości obrazu przy mniejszych rozmiarach plików niż JPEG.

Obecna wersja ‌Safari Technology Preview‌ 174 jest kompatybilna z komputerami z systemami macOS Ventura i ‌macOS Sonoma‌ – najnowszą wersją systemu macOS, którą Apple testuje obecnie w wersji beta.

Aktualizacja „Safari Technology Preview” jest dostępna za pośrednictwem mechanizmu aktualizacji oprogramowania w Preferencjach systemowych lub Ustawieniach systemowych dla każdego, kto pobrał tę przeglądarkę. Pełne informacje o wydaniu aktualizacji są dostępne w witrynie Safari Technology Preview.

Celem Apple w ramach „Safari Technology Preview” jest zebranie opinii programistów i użytkowników na temat procesu rozwoju przeglądarki. ‌Safari Technology Preview‌ może działać równolegle z istniejącą przeglądarką Safari i chociaż jest przeznaczona dla programistów, nie wymaga konta programisty do pobrania.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | Macrumors