Facebook nie lubi Safari 16.5.2 (a)?

Po aktualizacji systemu macOS Ventura 13.4.1 (a) Facebook nie wspiera przeglądarki Safari 16.5.2 (a).

Facebook: komunikat dotyczący nieobsługiwanej przeglądarki
Facebook: komunikat dotyczący nieobsługiwanej przeglądarki

Firma Apple wydała dziś pilne uaktualnienia systemów operacyjnych iOS/iPadOS 16.5.1 (a) oraz macOS Ventura 13.4.1 (a), które zalecane jest dla wszystkich użytkowników wspieranych iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac. Aktualizacje zmieniły agenta użytkownika Safari, dodając do nazwy (a), co doprowadziło do awarii niektórych witryn. Po zainstalowaniu poprawki dla systemu macOS i próbie otworzenia np. strony Facebooka w przeglądarce Safari 16.5.2 (a), użytkownicy mogą zobaczyć poniższy komunikat i są przekierowywani do prostej wersji mobilnej serwisu.

Nieobsługiwana przeglądarka. Korzystasz z przeglądarki, która nie jest obsługiwana przez Facebooka, dlatego nastąpiło przekierowanie do prostszej wersji, aby zapewnić Ci najwyższy komfort użytkowania.

Instagram, WhatsApp, Zoom i inne strony internetowe także zaczęły wyświetlać ostrzeżenie o braku obsługi przeglądarki Safari po aktualizacjach Rapid Security Response.

Można oczywiście skorzystać z Chrome’a lub Firefoxa, aby przeglądać fejsa w pełnej wersji. Być może sam Facebook lub Apple wkrótce naprawi ten błąd?

Nie zaleca się jednak usuwanie uaktualnienia macOS 13.4.1 (1) z tego powodu, ponieważ uaktualnienie zawiera ważne poprawki bezpieczeństwa. Niemniej można to zrobić przechodząc do Ustawienia systemowe…OgólneInformacje i klikając „i” w kółeczku obok wersji systemu macOS. Następnie należy wybrać przycisk Usuń i uruchom ponownie.

Usuwanie poprawki RSR macOS Ventura 13.4.1 (a)
Usuwanie poprawki RSR macOS Ventura 13.4.1 (a)

Tymczasowe rozwiązanie: Włącz „Pokazuj menu Programowanie” w Ustawieniach Safari na karcie Zaawansowane, a następnie w menu w pozycji Programowanie zmień agenta użytkownika na Chrome macOS i Facebook będzie działać ponownie.

Apple prawdopodobnie ponownie wyda RSR, gdy problem zostanie rozwiązany.

Ci, którzy już zainstalowali aktualizację, mogą obniżyć wersję iOS, przechodząc do Ustawienia ➔ Ogólne ➔ Informacje i wybierając wersję iOS/iPadOS. Dotknij Usuń aktualizację zabezpieczeń. Na komputerze Mac aktualizacje można usunąć, postępując zgodnie z powyższymi instrukcjami.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple