„Sex Education” z finałowym sezonem już we wrześniu!

Serial „Sex Education” zakończy się wraz z 4. sezonem – datę premiery ustalono na 21 września 2023 roku – zobacz oficjalny zwiastun!

Kadr z 4. sezonu serialu „Sex Education” _ Otis (Netflix)
Kadr z 4. sezonu serialu „Sex Education” (Netflix)

Finałowy sezon popularnego serialu Sex Education zadebiutuje w serwisie Netflix już 21 września tego roku. Netflix wypuścił też pierwszy zwiastun nowego sezonu, który możesz zobaczyć poniżej. Twórczyni serialu, główna scenarzystka i producentka wykonawcza Laurie Nunn napisała w liście do fanów: „Jesteśmy niesamowicie dumni z Sex Education i czujemy się wdzięczni naszym wspaniałym scenarzystom, obsadzie i ekipie, którzy wkładają tyle serca w tworzenie każdego odcinka. Pracowali niestrudzenie, aby dostarczyć wam ostatnią serię i nie możemy się doczekać, aby się nią z wami podzielić”.

Zobacz też: Netflix zapowiedział 2. sezon „Wednesday”

Zakończenie serialu w czwartym sezonie wydawało się prawie nieuniknione, ponieważ wielu członków obsady wcześniej ujawniło, że nie wróci. Wśród nich byli Simone Ashley, która grała Olivię, Tanya Reynolds (Lily) i Patricia Allison (Ola). Co więcej, Ncuti Gatwa, który wystąpił jako Eric Effiong w serialu, przejmuje tytułową rolę w przebojowym brytyjskim serialu „Doctor Who”, choć nadal pojawi się w 4. sezonie Sex Education.

Asa Butterfield również powróci, podobnie jak: Gillian Anderson, Aimee-Lou Wood, Emma Mackey, Connor Swindells, Kedar Williams-Stirling, Mimi Keene, George Robinson, Chinenye Ezeudu, Dua Saleh, Alistair Petrie, Samantha Spiro, Jim Howick, Rakhee Thakrar i Daniel Ings.

Nowi członkowie obsady w tym sezonie to: Dan Levy, Thaddea Graham, Lisa McGrillis, Marie Reuther, Jodie Turner Smith, Eshaan Akbar, Felix Mufti, Anthony Lexa, Alexandra James, Reda Elazouar, Bella Maclean i Imani Yahshua.

Oficjalny opis 4. sezonu „Sex Education”: Po zamknięciu Moordale Secondary, Otis (Butterfield) i Eric (Gatwa) stają teraz przed nowym wyzwaniem – pierwszym dniem w Cavendish Sixth Form College. Otis denerwuje się założeniem swojej nowej kliniki, podczas gdy Eric modli się, by nie ponieśli klęski. Ale Cavendish jest szokiem kulturowym dla wszystkich studentów Moordale – myśleli, że są postępowi, ale ta nowa uczelnia to inny poziom. We wspólnym ogrodzie jest codzienna joga, silna atmosfera zrównoważonego rozwoju i grupa dzieciaków, które są popularne za to, że są… miłe?! Viv (Ezeudu) jest całkowicie zdruzgotany przez studenckie, niekonkurencyjne podejście uczelni, podczas gdy Jackson (Williams-Stirling) wciąż walczy o pokonanie Cala. Aimee (Wood) próbuje czegoś nowego, zdając maturę ze sztuki, a Adam (Swindells) zmaga się z pytaniem, czy edukacja ogólnodostępna jest dla niego. W Stanach Zjednoczonych Maeve (Mackey) spełnia swoje marzenia na prestiżowym Uniwersytecie Wallace, ucząc się u kultowego pisarza Thomasa Molloya (Levy). Otis tęskni za nią, przyzwyczajając się do tego, że nie jest jedynakiem w domu ani jedynym terapeutą w kampusie…

Obejrzyj zapowiedź:

Oprócz Nunna scenarzystami sezonu są Troy Hunter, Krishna Istha, Selina Lim, Ethan Harvey, Annalisa Dinnella, Bella Heesom i Thara Popoola. Jamie Campbell, Ben Taylor i Clara Couchman są producentami wykonawczymi obok Nunna. Callum Devrell-Cameron jest producentem serialu, a Rem Conway jest producentem. Dominic Leclerc, Michelle Savill i Alyssa McClelland są reżyserami tego sezonu. Serial jest produkowany przez Eleven dla Netflixa.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Variety | Netflix