Netflix zapowiedział 2. sezon „Wednesday”

Po przekroczeniu łącznie 1,02 mld obejrzanych godzin w 3. tygodniu debiutu, „Wednesday” Netflixa powróci z 2. sezonem!

Serial „Wednesday” (Netflix)

Serial Wednesday pierwotnie miała swoją premierę w listopadzie 2022 roku z ośmioma odcinkami. Skupia się wokół popularnej postaci „Rodziny Addamsów” – córki Wednesday Addams (w tej roli Jenna Ortega), która rozpoczyna swój pierwszy rok jako studentka Nevermore Academy. Tam doskonali swoje zdolności psychiczne i próbuje rozwiązać nadprzyrodzoną tajemnicę, która nawiedza miasto.

Zobacz także: W 2023 roku czekamy na te seriale i filmy science-fiction/fantasy

Netflix opublikował ogłoszenie na Twitterze wraz z filmem, który pokazuje podsumowanie pierwszego sezonu, w którym Wednesday jest ścigana przez Akademię z Akademii Nevermore (znanego również jako Hyde). W opublikowanym wideo Ortega mówi: „W ciągu ostatnich kilku tygodni byłam ścigana, nawiedzana i naśladowana miliony razy w internecie. To była czysta tortura. Dziękuję Ci.”

Drugi sezon Wednesday nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ pierwszy sezon był transmitowany przez ponad 150 milionów gospodarstw domowych, co czyni go drugim najpopularniejszym anglojęzycznym serialem w serwisie Netflix.

Od premiery pierwszego sezonu serial szturmem podbił internet, stając się popularnym hashtagiem na TikToku i sprawcą odrodzenia piosenki The Cramps „Goo Goo Muck”. Udało mu się również zdobyć dwie nominacje do Złotego Globu, co jest godnym uwagi osiągnięciem dla tytułu przyjaznego rodzinie. Fani mogą śledzić ceremonię wręczenia nagród w następny wtorek 10 stycznia 2023 roku, aby zobaczyć, czy serial komediowy otrzyma nagrodę.

Nie trzeba dodawać, że wielu subskrybentów Netflixa z przyjemnością obejrzy kolejną serię przygód swoich ulubionych wyrzutków i dziwaków.

Nie możemy się doczekać, aby rzucić się w wir kolejnego sezonu i odkryć zwariowany, upiorny świat Nevermore. Stworzenie serialu, który łączy ludzi z całego świata, było niesamowite. Cieszymy się, że możemy kontynuować wednesdayową torturę w 2. sezonie.

— powiedzieli współtwórcy „Wednesday”, Miles Millar i Alfred Gough, w wywiadzie dla Tudum, oficjalnego bloga Netflix

Millar wskazał również na finał pierwszego sezonu jako wskazówkę, czego widzowie mogą się spodziewać w następnym sezonie. Dla tych, którzy oglądali finał, wiemy, że Wednesday dostaje SMS-a od nieznanego prześladowcy, co oznacza, że zagrożenie ze strony Hyde’a nadal istnieje.

Data premiery drugiego sezonu nie została jeszcze ujawniona. Miejmy nadzieję, że wkrótce dowiemy się, co czeka bohaterów Nevermore.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | TechCrunch