iOS 16.5.1 z małymi poprawkami na horyzoncie

Firma Apple przygotowuje drobną aktualizację mobilnego systemu operacyjnego iOS 16.5.1 dla iPhone’a.

iOS 16.5.1 - ikona

Wygląda na to, że Apple przygotowuje się do wydania aktualizacji systemu iOS 16.5.1 dla iPhone’a – jak donosi serwis MacRumors, wskazują na to wpisy w statystykach witryn internetowych za zeszły tydzień. Nie jest jasne, kiedy ta aktualizacja zostanie finalnie wydana, ale prawdopodobnie będzie dostępna w tym lub przyszłym tygodniu. Drobne aktualizacje, takie jak iOS 16.5.1, zazwyczaj zawierają poprawki błędów, ulepszeni stabilności i łatki bezpieczeństwa, a nie na nowe funkcje.

Przejściówka ze złącza Lightning na USB 3 firmy Apple nie działa poprawnie z iPhone’ami z systemem iOS 16.5, ale problem ten został już rozwiązany w wersji beta iOS 16.6 w zeszłym miesiącu, więc poprawka prawdopodobnie zostanie uwzględniona również w iOS 16.5.1.

Apple udostępniło pierwszą wersję beta nadchodzącego systemu iOS 17 po konferencji WWDC 2023 w zeszłym tygodniu. Aktualizacja zostanie udostępniona publicznie jeszcze w tym roku dla modeli iPhone XS i nowszych i zawiera wiele nowych funkcji, w tym tryb gotowości, gdy iPhone ładuje się w pozycji poziomej, interaktywne widżety na ekranie głównym, ulepszoną autokorektę, aplikację Dziennik i wiele więcej.

Po raz pierwszy wersje beta dla programistów są dostępne za darmo, bez konieczności wykupywania członkostwa w programie Apple Developer za 99 USD rocznie.

Na początku tego miesiąca Apple poinformowałoa, że obecnie na 81% wszystkich aktywnych iPhone’ach zainstalowany jest system iOS 16, ale odsetek ten z pewnością spadł po wydaniu wersji beta iOS 17. Apple prawdopodobnie wypuści iOS 17 we wrześniu tego roku, mniej więcej w czasie premiery modeli iPhone’a 15.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors