Powstaje Alior Business Mobile dla firm

Alior Bank prowadzi projekt nowej bankowości cyfrowej dla firm – Alior Business a także Alior Business Mobile.

Alior Bank | Comarch (logotypy, cobranding)

Projekty Alior Business i Alior Business Mobile prowadzone są we współpracy z firmą Comarch. Ich realizacja zaplanowana jest na lata 2023–2025. Nowy system zastąpi bankowość internetową BusinessPro, z której obecnie korzystają głównie małe i średnie przedsiębiorstwa oraz korporacje. Projekt jest efektem założeń nowej strategii rozwoju „Bank na co dzień, bank na przyszłość”.

Nowa bankowość internetowa dla klientów biznesowych będzie bazowała na czterech filarach: module self-service, aplikacji mobilnej, nowoczesnym serwisie bankowości internetowej oraz zintegrowanych narzędziach klasy ERP.

Celem jest stworzenie kompleksowego, wielokanałowego i elastycznego ekosystemu, który zapewni przedsiębiorcom profesjonalne wsparcie w budowaniu i rozwijaniu biznesu.

Alior Business będzie zintegrowany m.in. z chmurowym rozwiązaniem klasy ERP oraz z bankowym systemem udzielania kredytów. Ma to umożliwić przedsiębiorcom szybką, zdalną komunikację z bankiem i wymianę dokumentacji kredytowej lub posprzedażowej. Ponadto, bezpośrednia integracja bankowości online i mobilnej z systemem ERP pozwoli klientom na korzystanie z zaawansowanych modułów finansowo-księgowych, kadrowo-płacowych, e-sklepu oraz analiz BusinessIntelligence z poziomu aplikacji bankowej.

Ekosystem nowej bankowości cyfrowej dla firm wyróżniać będą najnowsze standardy w zakresie bezpieczeństwa aplikacji oraz intuicyjny interfejs. Dodatkowo, rozwiązanie zapewni zgodność z najnowocześniejszymi technologiami i architekturą mikroserwisów, co znacznie skróci czas np. wprowadzania nowych rozwiązań dla klientów biznesowych.

Usługi będą wykorzystywały technologię flagowego produktu firmy Comarch, czyli wielokanałową platformę bankową zaprojektowaną w architekturze mikroserwisów – Comarch Open Platform.

Alior Bank planuje rozpocząć migrację pierwszych klientów biznesowych z systemu BusinessPro do nowej bankowości internetowej Alior Business w 2. kwartale 2024 roku. Proces będzie realizowany w kilku etapach do końca 2025 roku i zostanie poprzedzony szeroką akcją informacyjną i edukacyjną. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Alior Bank