Dron Hover Camera X1 może być używany bez aplikacji lub pilota

Być może podoba Ci się pomysł wykorzystania drona do robienia selfie z lotu ptaka, ale nie chcesz kupować dużego, drogiego i złożonego quadkoptera?

Hover Camera X1 (biały)
Hover Camera X1 (biały) | fot. ZeroZero Robotics

Właśnie dla takich osób stworzono dron Hover Camera X1 firmy ZeroZero Robotics, a najnowsza wersja ma być łatwiejsza w użyciu niż kiedykolwiek. Podobnie jak poprzednie modele, a mianowicie oryginalna kamera Hover i Hover 2, Hover Camera X1 ma korpus na zawiasach, który umożliwia złożenie go do 125-gramowej (4,4 uncji) kompaktowej konstrukcji o wymiarach 127 na 86 na 31 mm (5 na 3,38 na 1,22 cala), gdy nie jest używany. Dodatkowo, dzięki ochronnym klatom wokół śmigieł, jest w stanie wyrwać się z ręki użytkownika bez ryzyka zranienia.

Zobacz także: DJI wprowadza na rynek nowego drona Mini 3 Pro

Hover Camera X1 może być zdalnie sterowany lub ustawiony na zaprogramowane tryby lotu za pomocą dołączonej aplikacji na urządzenia z systemami iOS i Android. Odróżnia go jednak od poprzednich modeli to, że można go używać również bez smartfona czy pilota. Zamiast tego, naciskając przycisk na samym dronie, użytkownicy mogą wybrać jeden z pięciu trybów lotu.

Te tryby obejmują Hover (w którym dron unosi się w miejscu); Follow (leci za poruszającym się użytkownikiem, utrzymując go w kadrze); Zoom Out (rozpoczyna nagrywanie blisko użytkownika, a następnie wraca do szerszego ujęcia); Orbit (leci w kółko wokół użytkownika, utrzymując go przez cały czas w środku kadru); i wreszie Bird’s Eye (patrzy prosto w dół na użytkownika z góry).

Po wybraniu trybu dron startuje z ręki użytkownika i wznosi się w powietrze w ciągu zaledwie trzech sekund.

Hover Camera X1 (czarny)
Hover Camera X1 (czarny) | fot. ZeroZero Robotics

X1 ma maksymalną rozdzielczość wideo 2,7K/30 kl./s i wykorzystuje zarówno mechaniczny gimbal, jak i elektroniczny system stabilizacji obrazu, aby zachować płynność i poziom nagrania. Może także robić zdjęcia o rozdzielczości 12 megapikseli. Zarówno filmy, jak i zdjęcia są przechowywane na 32 GB pamięci wewnętrznej. Widok z kamery jest przesyłany w czasie rzeczywistym do aplikacji przez Wi-Fi, na maksymalną odległość 30 metrów (98 stóp).

Jedno ładowanie baterii litowej drona o pojemności 1050 mAh powinno podobno wystarczyć na około 11 minut lotu. Dron jest dostępny w kolorze czarnym lub białym.

Cena Hover Camera X1 na Indiegogo
Cena Hover Camera X1 na Indiegogo

Kamera Hover Camera X-1 jest obecnie przedmiotem kampanii Indiegogo, w ramach której datek w wysokości 329 USD pozwala zarezerwować urządzenie, jeśli kampania dojdzie do skutku. Planowana cena detaliczna to 469 USD.

Nagrane wideo przez Hover Camera X1 można zobaczyć na poniższym filmie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Indiegogo | New Atlas