W niedzielę w Opolu hity opolskiej publiczności i wspomnienia z ostatnich 60 lat festiwalu!

Od 9-11 czerwca 2023 roku odbywa się 60. KFPP w Opolu który można oglądać na żywo i bez opłat w aplikacjach TVP GO oraz TVP VOD.

60 lat festiwalu w Opolu TVP

To już 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas trzydniowego jubileuszu największego święta muzycznego w Polsce sama plejada gwiazd, m.in.: Doda, Robert Rozmus, Leszcze, Olga Szomańska, Mateusz Ziółko, Lombard, Janusz Radek, Pectus, Sławek Uniatowski, Katarzyna Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny, Kuba Badach, Marek Piekarczyk, Czerwone Gitary, Skaldowie, Maryla Rodowicz, Viki Gabor, Justyna Steczkowska, Stanisława Celińska, Ania Wyszkoni, Andrzej Rosiewicz, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Halina Mlynkova, Krystyna Prońko, Edyta Górniak, Krzysztof Cugowski, Halina Frąckowiak, Ania Rusowicz, Natalia Sikora, Krystian Ochman.

Może Cię zainteresować także: Kanały TVP obejrzysz online na żywo w TVP VOD

Podczas festiwalu – w ramach wydarzenia towarzyszącego OFFPOLE, które wyemituje TVP Kultura i TVP Kultura 2 – usłyszymy także gwiazdy muzyki rock, jazz, rap i didżejskie kompilacje.

W niedzielę 11 czerwca w festiwalowy nastrój wprowadzi widzów koncert „Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności” (TVP1, 11 czerwca, godz. 20:15). Widowisko poprowadzą bracia Szczepanikowie z zespołu Pectus, a na scenie wystąpią m.in.: Leszcze, Janusz Radek, Katarzyna Cerekwicka i Łukasz Zagrobelny. 

„Ale To Już Było. Jest. I będzie! 60. KFPP, Opole 2023” (TVP1, 11 czerwca, godz. 21:35) to finałowy koncert, podczas którego występy artystów będą przeplatane krótkimi felietonami „O‘polskiej Kroniki Festiwalowej”. Na scenie zaprezentują się m.in.: Czerwone Gitary, Skaldowie, Maryla Rodowicz, Viki Gabor, Ania Wyszkoni, Andrzej Rosiewicz, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Izabela Trojanowska, Halina Mlynkova, Krystyna Prońko, Edyta Górniak, Krzysztof Cugowski, Halina Frąckowiak, Ryszard Rynkowski i Kamil Bednarek. 

W ramach „OFFPOLE Extra” (TVP Kultura, 11 czerwca 2023 roku, godz. 22:05) widzowie usłyszą także m.in.: Abradaba, Rahima i Kleszcza, którzy w opolskim amfiteatrze wystąpią w piątek oraz duet didżejski DJ Eprom i Mr Krime, który wystąpi w sobotę.

Dyrektorem artystycznym 60. KFPP jest Remigiusz Trawiński. Kierownictwo muzyczne objęli Zygmunt Kukla i Grzegorz Urban. Rzecznikiem prasowym festiwalu jest Agata Konarska. 

Alternatywną muzykę i jeszcze więcej oryginalnego brzmienia widzowie usłyszą podczas koncertów towarzyszących OFFPOLE, które wyemituje TVP Kultura i TVP Kultura 2. 

Oglądaj Opole w aplikacjach mobilnych TVP i weź udział w konkursie!

Opole 60 BIS (logo)

Użytkownicy aplikacji TVP GO oraz TVP VOD obejrzą swoich ulubionych wykonawców występujących podczas zbliżającego się 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu z dowolnego miejsca w Polsce. Wszystkie koncerty – odbywającego się w dniach 9-11 czerwca festiwalu – relacjonowane będą mobilnie na żywo i bez dodatkowych opłat.

Dla użytkowników aplikacji TVP GO przygotowano również wiele dodatkowych atrakcji. W trakcie trwania 60. KFPP w Opolu uruchomiony zostanie specjalny serwis Opole BIS, zawierający najciekawsze koncerty z ostatnich 20 lat. Użytkownicy TVP GO zostaną także zaproszeni do wzięcia udziału w jubileuszowym konkursie na najlepsze życzenia urodzinowe z okazji 60-lecia opolskiego festiwalu – na autorów najoryginalniejszych tekstów czekają hulajnogi elektryczne.

Aplikacje TVP GO oraz TVP VOD są dostępne na smartfonach z systemem operacyjnym Android lub iOS. Można je pobrać nieodpłatnie, korzystając z oficjalnych sklepów z aplikacjami: Google Play i App Store.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: