xrOS – tak ma nazywać się system Apple’a do AR/VR

Według najnowszych doniesień Apple w ostatniej chwili zmienia nazwę swojego systemu operacyjnego AR/VR na xrOS.

xrOS Apple AR/VR system

Uważa się, że Apple zaprezentuje Reality OS (lub być może realityOS) jako nowy wymiar „rzeczywistości mieszanej” dla swojego ekosystemu oprogramowania w 2023 roku. Teraz, według znającego się na rzeczy blogera Bloomberga, gigant z Cupertino zdecydował się praktycznie w ostatniej chwili na zmianę nazwy. Volte-face najwyraźniej obejmuje zupełnie nowy znak towarowy dla zupełnie innego schematu nazewnictwa.

Apple podobno zarejestrowało znak towarowy terminu „Reality”, aby zastosować go do swojego zestawu słuchawkowego pierwszej generacji, aby zapewnić inauguracyjne wrażenia w stylu Metaverse w jego w pełni wciągających, rozszerzonych, wirtualnych lub mieszanych formach (znanych również odpowiednio jako AR, VR lub MR). Najwyraźniej doprowadziło to do spekulacji, że system operacyjny opracowany do zasilania omawianego sprzętu zostanie nazwany tak, aby pasował.

Jednak według Marka Gurmana tak już nie jest. Znany „korespondent Apple’a” dla Bloomberga sugeruje teraz, że ta nowa platforma oprogramowania może zostać zaprezentowana jako „xrOS”, a nie „realityOS”, jak pierwotnie planowano.

Gurman opiera tę nową teorię na ustaleniach, że nowsza nazwa rzeczywiście została zastrzeżona znakiem towarowym – aczkolwiek przez firmę fasadową o nazwie Deep Dive LLC, która może, ale nie musi, być powiązana z Apple.

W związku z tym producent OEM z Cupertino może mieć do wyboru 2 nazwy dla swoich odpowiedników AR/VR/MR dla macOS, iOS itd., z których można powiedzieć, że jedna lepiej pasuje do nich, chociaż druga może okazać się bardziej – obejmująca czas.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Bloomberg