Nuwa Pen zamienia pismo odręczne na format cyfrowy

Tekst napisany odręcznie na papierze za pomocą długopisu Nuwa Pen jest konwertowany do formatu cyfrowego.

Nuwa Pen + App

W przeciwieństwie do większości innych inteligentnych długopisów, za pomocą Nuwa Pen można pisać na zwykłym papierze. Dla wielu osób robienie notatek za pomocą długopisu i papieru zawsze będzie łatwiejsze i bardziej intuicyjne niż pisanie na klawiaturze. Nuwa Pen pozwala im to robić, ale przy okazji także digitalizuje to, co napisali, w celu późniejszego udostępniania i wyszukiwania.

Po pierwsze – tak, widzieliśmy już wcześniej smartpensy rejestrujące pismo odręczne. Jedna z kluczowych różnic w Nuwa Pen polega jednak na tym, że można go używać na dowolnej kartce papieru, która akurat jest pod ręką – większość innych tego typu urządzeń wymaga specjalnego papieru.

Stworzony przez holenderski startup inteligentny długopis Nuwa Pen z aluminiową obudową wykorzystuje zwykłe wymienne wkłady atramentowe D1. Jest również wyposażony w trzy kamery skierowane w dół, czujniki ruchu i nacisku oraz diodę podczerwieni do użytku w warunkach słabego oświetlenia.

Zintegrowany układ procesora Arm Cortex M4 wykorzystuje oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji do analizowania danych z kamer i czujników, określając, jakie słowa zostały zapisane. Informacje te są przesyłane przez Bluetooth LE do aplikacji mobilnej na urządzenie użytkownika z systemem iOS lub Android, skąd są przesyłane na serwer online w celu przechowywania – pióro ma również 2 gigabajty wbudowanej pamięci.

Nuwa Pen powinien działać przez 2 godziny po 15-minutowym naładowaniu baterii

Gdy użytkownicy przeglądają swoje zdigitalizowane notatki, mogą wyszukiwać w nich określone tematy za pomocą słów kluczowych. Według Nuwy system powinien wkrótce być kompatybilny z ponad 100 różnymi aplikacjami i platformami do wymiany informacji.

Najważniejsze cechy i funkcje Nuwa Pen
Najważniejsze cechy i funkcje Nuwa Pen

Pióro jest zasilane baterią litową o pojemności 100 mAh, która powinna wystarczyć na około dwie godziny użytkowania po 15-minutowym doładowanie. Mierzy 5,9 cala długości (150 mm), waży 28 gramów (1 uncja) i jest dostępny w kolorach kości słoniowej i hebanu.

Jeśli jesteś zainteresowany, Nuwa Pen, to jest on obecnie przedmiotem kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze. Zakładając, że urządzenie wejdzie do produkcji, za 179 EUR (około 197 USD) możesz trzymać jedno urządzenie z trzema wkładami atramentowymi i roczną subskrypcją, która daje dostęp do specjalnych funkcji, takich jak konwersja tekstu, w której tekst odręczny jest konwertowany na format maszynowy.

Subskrypcja będzie kosztować 2,99 USD miesięcznie, a cena detaliczna pióra wyniesie 329 USD. Urządzenie w praktycznym zastosowaniu można zobaczyć na poniższym filmie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kickstarter | New Atlas