Messenger na Apple Watcha zniknie z końcem maja

Według Meta aplikacja Facebook Messenger na Apple Watcha zostanie wycofana pod koniec tego miesiąca, co zakończy możliwość odpowiadania użytkownikom na wiadomości z zegarka.

Facebook Messenger na Apple Watcha do 31 maja 2023 roku (komunikat)
Facebook Messenger na Apple Watcha do 31 maja 2023 roku (komunikat)

Wpisy udostępniane w mediach społecznościowych zawierają zrzuty ekranów z powiadomieniem wysłanym do garstki użytkowników przez firmę Meat. Komunikat informującego ich, że Messenger nie będzie dostępny jako aplikacja na Apple Watch po 31 maja 2023 roku, ale użytkownicy nadal będą otrzymywać powiadomienia Messengera na zegarku. Nie wszyscy użytkownicy aplikacji otrzymali to powiadomienie, ale poproszony o wyjaśnienie przez Reviewgeek, rzecznik Meta wydał następujące oświadczenie:

„Ludzie mogą nadal otrzymywać powiadomienia z komunikatora na zegarku Apple Watch po sparowaniu, ale od końca maja nie będą już mogli odpowiadać bezpośrednio z zegarka. Mogą jednak nadal korzystać z komunikatora na swoim iPhonie czy komputerze stacjonarnym”.

Meta nie podała powodu swojej decyzji o wycofaniu aplikacji Messenger dla Apple Watcha, która została wprowadzona w 2015 roku. Aplikacja umożliwiała użytkownikom wysyłanie klipów głosowych, polubień, naklejek i nie tylko bez konieczności otwierania aplikacji na smartfonie.

Niektórzy użytkownicy na Facebooku sugerowali, że może to być spowodowane tym, że umożliwienie użytkownikom odpowiadania na wiadomości na nadgarstku zmniejszyło ilość czasu spędzanego przed ekranem w Messengerze na smartfonie. Ale aplikacja dołącza do długiej listy innych usług stron trzecich, które w ciągu ostatnich kilku lat pociągnęły za sobą rozwój systemu watchOS, albo z powodu postrzeganej redundancji, albo braku zainteresowania użytkowników.

Inne godne uwagi aplikacje na Apple Watcha, które zostały wycofane, to Twitter, Instagram, Target, Trello, Slack, Hulu i Uber.

Facebook Messenger na Apple Watcha
Facebook Messenger na Apple Watcha

Z biegiem czasu Apple stopniowo odchodziło od promowania zegarka Apple Watch jako miejsca do korzystania z bardziej skomplikowanych aplikacji, a firma skupiała się na funkcjach fitness i zdrowotnych jako podstawowej funkcjonalności. Ostatnie plotki sugerują, że Apple zamierza uczynić interaktywne widżety dużą częścią przeprojektowania systemu watchOS 10, co zostało zinterpretowane jako dowód na to, że aplikacje nie okazały się wystarczająco popularne.

Mark Gurman z Bloomberga uważa, że to posunięcie jest przyznaniem, że aplikacja podobna do tej na iPhone’a „nie zawsze ma sens na zegarku”, ponieważ „aplikacje na Apple Watcha ledwo się przyjęły”. Jednak ze względu na radykalne odejście od doświadczeń skupiających się na aplikacjach, do których przywykli obecni użytkownicy Apple Watcha, Apple może uczynić nowy interfejs oparty na widżetach opcjonalnym.

Zmiany są częścią tego, co według Gurmana będzie jedną z największych aktualizacji oprogramowania Apple Watcha od czasu jego wprowadzenia i najbardziej znaczącą zmianą w Apple Watchu w tym roku, ponieważ oczekuje się, że tylko małe aktualizacje natywne zostaną ujawnione jeszcze w tym roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MacRumors