Nowy zwiastun serialu „Silos” zapowiada skrywane tajemnice

Rebecca Ferguson i Rashida Jones występują w serialu science-fiction Apple TV+ pt. „Silos” opartym na książkach Hugh Howeya.

Serial „Silos” (Apple TV+, 2023)
fot. Apple TV+

Adaptacje popularnych książek science fiction są obecnie bardzo modne, a najnowszym wkładem Apple TV+ w tę przestrzeń jest nadchodząca seria Silos (tyt. oryg. Silo). Apple TV+ ostatnio zaczęło pokazywać więcej materiałów z dystopijnego serialu przed jego premierą 5 maja 2023 roku, w tym wypuściło nowy materiał, aby jeszcze bardziej przyciągnąć zainteresowanych widzów.

Przeczytaj także: W 2023 roku czekamy na te seriale i filmy science-fiction/fantasy

Podobnie jak książki, na których się opiera, serial Silos osadzony jest w postapokaliptycznym świecie, w którym ostatnie 10.000 ludzi na planecie utworzyło społeczność założoną głęboko pod ziemią w tytułowym silosie.

W roli głównej występuje Dune Rebecca Fergusson jako Juliet — inżynierka szuka odpowiedzi w sprawie zabójstwa jednego z jej współpracowników, co w efekcie okazuje się znacznie większym spiskiem. Oczywiście jest on znacznie bardziej skomplikowany, niż nam się może wydawać. Z najnowszego zwiastuna dowiadujemy się Allison grana przez Rashidę Jones chce ukryć pewne tajemnice, a jej mąż Holston (David Oyelowo) jest szeryfem miasta.

Silos jest oparty na serii powieści science-fiction Hugh Howeya (o tym samym tytule), które napisał i opublikował samodzielnie w 2011 roku, wraz z krótszym opowiadaniem pt. Wool. Howey opublikował wiele książek z serii – od 2 do 3 rocznie, a ostatnia książka z serii zatytułowana Dust (pol. Pył), ukazała się w grudniu 2013 roku. Była to ostatnia książka z serii, w 2021 roku Howey ujawnił, że pracuje nad kolejną książką, która skupia się na nowej grupie postaci.

Możesz przeczytać jego przemyślenia na temat pierwszych dwóch odcinków serialu na jego stronie internetowej, na której opublikował też kilka zdjęć z premiery.

Dziesięciodocinkowy serial Silos zadebiutuje 5 maja 2023 roku w serwisie streamingowym Apple TV+.

Obejrzyj też czołówkę serialu:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+ | Gizmodo