5 sposobów na obniżenie rachunków za abonament

W dobie galopującej inflacji każdy z nas szuka oszczędności. Jednym ze sposobów na podratowanie budżetu domowego jest przeanalizowanie swoich stałych wydatków, jak np. rachunków za abonament. 

lajt mobile 10 GB za 9,99 zł miesięcznie

artykuł sponsorowany

Większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, że co miesiąc przepłaca za usługi komórkowe, bo przy wyborze operatora skupiamy się wyłącznie na jego renomie i marce. Na rynku usług komórkowych istnieją też operatorzy wirtualni (MVNO), których ceny i oferta jest o wiele bardziej korzystna od usług oferowanych przez topowych operatorów.

Operatorzy MVNO – dlaczego warto im zaufać?

Operatorzy MVNO (Mobile Virtual Network Operators) to operatorzy, którzy korzystają z infrastruktury innych operatorów, aby świadczyć swoje usługi telekomunikacyjne. Przykładowo: sieć komórkowa lajt mobile korzysta z nadajników sieci Plus i oferuje jeden z najlepszych zasięgów na terytorium Polski, w dodatku w technologii 5G. Oferta lajt mobile jest bezkonkurencyjna cenowo i staje się coraz częstszym wyborem świadomych klientów.

Zobacz też: Internet mobilny na kartę – porównanie

Zalety operatorów MVNO

Operatorzy MVNO często oferują niższe ceny niż tradycyjni i popularni operatorzy, ponieważ nie muszą inwestować w rozwój infrastruktury sieciowej i tak jak w przypadku operatora lajt mobile, nie inwestują w utrzymanie salonów czy drogich kampanii reklamowych. Sieć lajt mobile działa wyłącznie online, a jego usługi można zamówić poprzez stronę internetową www.lajtmobile.pl. Dzięki tego rodzaju oszczędnościom lajt mobile oferuje najniższe ceny za abonament na rynku bez utraty jakości sygnału, który dostarcza Polkomtel. Za najtańszy abonament w tej sieci zapłacimy tylko 9,99 zł (przez pierwsze trzy miesiące obowiązywania umowy, a póżniej 19,99 zł/mies.) za 10 GB internetu i nielimitowane połączenia, wiadomości SMS i MMS. Najdroższy plan taryfowy w lajt mobile kosztuje 49,99 zł/mies., w którym otrzymujemy 100 GB w technologii 5G z dodatkowym pakietem danych 200 GB w nocy i nielimitowane połączenia, wiadomości SMS i MMS. 

Operatorzy MVNO oferują też wiele elastycznych planów abonamentowych, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. W lajt mobile jedną z największych korzyści są abonamenty grupowe, bo przy zamówieniu więcej, niż jednego planu taryfowego każdy kolejny numer (nowy lub przenoszony) będzie miał tańszą ofertę od planu głównego. Przykładowo, jeżeli zamówimy bestseller dla całej swojej 4-os. rodziny, czyli ofertę NUMER1! z 60 GB w technologii 5G i nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami, to zapłacimy 29,99 zł/mies. za główny numer i 24,99 zł/mies. za każdą kolejną kartę SIM. To spora oszczędność, szczególnie kiedy rodzina dotychczas za taką samą lub podobną ofertę dwa razy więcej.

Operatorzy MVNO oferują często plany bez umowy terminowe, co oznacza, że użytkownicy mogą korzystać z usług sieci bez zobowiązań czasowych. To daje im większą swobodę i elastyczność. W przypadku lajt mobile jest tak samo. Klienci mają do wyboru umowy terminowe, ale również najbardziej korzystną – umowę bezterminową na abonament, która jest najbardziej korzystna. Zawarcie umowy odbywa się w 100% online, a jej wypowiedzenie nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami. Wystarczy zachować miesięczny okres wypowiedzenia i bez przeszkód można przenieść numer do innej sieci.

Oferta operatorów MVNO jest coraz częściej wybierana przez konsumentów i przez to sami stają się coraz bardziej popularni na rynku telekomunikacyjnym, co oznacza, że są łatwo dostępni. Wystarczy wejść na stronę internetową wybranego operatora i wybrać odpowiednią dla siebie ofertę. W lajt mobile poza ofertą na abonament znaleźć można też internet mobilny i oferty na kartę. Operatorzy MVNO często są też bardziej innowacyjni niż tradycyjni operatorzy, ponieważ muszą walczyć o swoją pozycję na rynku. Dlatego też wprowadzają nowe funkcje i oferty, aby przyciągnąć klientów i zaoferować im bardziej konkurencyjne usługi.

Podsumowując, przed zmianą operatora warto wziąć pod uwagę oferty wirtualnych operatorów. My skupiliśmy się na lajt mobile, bo naszym zdaniem jest to najlepszy i  najtańszy operator MVNO na rynku. Abonament w lajt mobile to brak zobowiązań, łatwa dostępność i innowacyjność. Dlatego warto zwrócić uwagę na oferty tego operatora i zastanowić się nad wyborem planu, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

5 sposobów na obniżenie rachunków za abonament komórkowy dzięki ofertom operatorów MVNO

  • Po pierwsze: Wybierz plan, który najlepiej odpowiada Twojemu stylowi życia i sposobowi korzystania z telefonu. Przemyśl, ile minut rozmów, wiadomości tekstowych i danych potrzebujesz każdego miesiąca. Jeśli zawsze przekraczasz limit minut lub danych, wybierz plan z większym limitem.
  • Po drugie: Sprawdź oferty operatorów i porównaj ich oferty, aby znaleźć najlepszą ofertę na abonament dla siebie. Możesz skorzystać z porównywarek, które pozwolą Ci na szybkie i łatwe porównanie ofert lub zaufać naszej rekomendacji i wybrać ofertę lajt mobile – najtańszego operatora MVNO na rynku.
  • Po trzecie: Zrezygnuj z usług, których nie potrzebujesz. Potrzebujesz usługi płatnych SMS-ów lub dostępu do usług streamingowych? No właśnie – raczej nie. Jeśli nie, zrezygnuj z nich, aby zaoszczędzić na rachunku za abonament.
  • Po czwarte: Wykorzystuj wszystkie możliwości do obniżenia rachunków, jakie umożliwia operator. W lajt mobile za każdego nowego klienta z Twojego polecenia otrzymujesz minimum 50,00 zł rabatu na swoje usługi w sieci. Program polecania znajomych nie jest też jednorazową sprawą. Możesz polecać usługi lajt mobile bez końca i cieszyć się niższym abonamentem.
  • Po piąte: Nie zamawiaj telefonu w abonamencie u operatora. Duże sieci przyciągają klientów atrakcyjnymi promocjami na najnowsze smartfony, ale nie zawsze się to opłaca. Raz, że jesteśmy zobligowani do płacenia miesięcznych rat za sprzęt, abonament, to jeszcze wiąże nas umowa terminowa (zwykle na 24 miesiące), której nie możemy bezkarnie rozwiązać przed jej upływem, to zapłacimy o wiele więcej. Lepszym rozwiązaniem jest wybór operatora MVNO z tanią ofertą na abonament, jak np. w lajt mobile i zakup telefonu (nawet na raty) w sklepie z AGD i RTV.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

artykuł sponsorowany