Nowy „Obcy” od Alvareza się kręci!

Następnym filmem z serii horrorów science-fiction o Obcym to zupełnie nowa historia reżysera „Nie oddychaj” i „Martwe zło” – Fede’a Alvareza.

Zdjęcie – klaps – z planu filmu „Obcy” (2023) w reżyserii Fede'a Alvareza
Zdjęcie z planu filmu „Obcy” (2023) w reżyserii Fede’a Alvareza

W końcu coś się pojawiło związanego z nadchodzącym filmie o Obcym (Alien) – pierwszy klaps udostępniono na oficjalnym koncie Alien (@AlienAnthology) na Twitterze. We wpisie z okazji Alien Day — wydarzenia online 20th Century Films — otrzymaliśmy pierwszy wgląd za kulisy nowego filmu Obcy (tyt. oryg. Alien) od reżysera Fede’a Alvareza, który wcześniej wyreżyserował Nie oddychaj (tyt. oryg. Don’t Breath) i Martwe zło (tyt. oryg. Evil Dead). Na zdjęciu widzimy klaps z planu filmu, wraz z powrotem niesławnego stwora Facehuggera, który składa jaja w swoich niczego niepodejrzewających ofiarach, aby stworzyć nowe ksenomorfy.

Zobacz też: „Silos” – nowy dystopijny serial od Apple TV+

Na razie szczegóły dotyczące filmu nie są ujawniane. Będzie to jednak samodzielny film niezwiązany z poprzednimi częściami. Według doniesień studia THR z początku marca, kolejny film o Obcym skupi się na młodszej grupie kosmicznych kolonistów uwięzionych na odległej stacji z plagą ksenomorfów.

W obecnej obsadzie filmu znaleźli się: Cailee Spaeny (Devs, Źle się dzieje w El Royale), David Jonsson (Industry, Rye Lane), Spike Fearn (Aftersun, Tell Me Everything), Alieen Wu (Closing Doors), and Archie Renaux (Morbius, Voyagers).

Nowy „Obcy” to zupełnie nowa historia

Nowy film nie będzie kontynuacją historii osadzonej w Prometeuszu (tyt. oryg. Prometheus) i Obcy: Przymierze (tyt. oryg. Alien Covenant), które wyreżyserował Ridley Scott, który również nakręcił oryginalny film z 1979 roku z Sigourney Weaver w roli głównej.

Może Cię zainteresować tez: Epicki film „Napoleon” Ridleya Scotta w kinach już w listopadzie

Podczas gdy Obcy: Przymierze zarobił solidne ponad 240 milionów USD na całym świecie, najwyraźniej nie wystarczyło to na kontynuację planowanego trzeciego filmu. Tak więc ta konkretna fabuła skupiająca się na zbuntowanym androidzie Davidzie (granym przez Michaela Fassbendera) pozostanie nierozwiązana.

Oprócz tego filmu, innym projektem telewizyjnym związanym z Obcym jest prowadzony przez Noaha Hawleya (Fargo) projekt. Będzie to pierwszy serial telewizyjny w uniwersum Obcego — akcja serialu będzie rozgrywać się na Ziemi w przyszłości, i będzie opowiadał o tym, jak późny kapitalizm doprowadził do masowych konfliktów między klasami społecznymi i jak plaga ksenomorfów (ang. xenomorphs) znacznie pogorszy sytuację.

Wraz z długo planowanym serialem telewizyjnym i nadchodzącym filmem Fede’a Alvareza, seria Alien jest kontynuowana w komiksach i grach wideo. Następną nadchodzącą grą wideo jest Alien: Dark Descent, w której oddział kolonialnych marines spróbuje przetrwać przed inwazją ksenomorfów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IGN | @AlienAnthology