„Silos” – nowy dystopijny serial od Apple TV+

Serial „Silos” oparty jest na trylogii powieści o ostatnich mieszkańcach ludzkości żyjących głęboko pod ziemią – zadebiutuje 5 maja 2023 roku na Apple TV+.

Serial „Silos” Apple TV+ (2023)

W zniszczonej i toksycznej przyszłości żyje społeczność zamieszkująca ogromny podziemny silos sięgający kilkaset pięter pod ziemię. Mężczyźni i kobiety żyją tam w społeczeństwie pełnym obostrzeń sądząc, że mają one ich chronić. Tak w skrócie przedstawia się opis nowego postapokaliptycznego serialu Silos (tyt. oryg. Silo) od Apple TV+. Nowy serial oparty jest na serii książek Hugh Howeya i zadebiutuje w Apple TV+ 5 maja 2023 roku, a już dziś serwis opublikował jego pierwszy zwiastun.

Silos opowiada historię ostatnich 10.000 ludzi na Ziemi. Mieszkają w bunkrze, który znajduje się milę pod ziemią, ale jak i dlaczego powstał silos i dokładnie, dlaczego tam są, pozostaje tajemnicą. Juliette (Rebecca Ferguson) jest inżynierką, która próbuje odkryć tajemnicę morderstwa ukochanej osoby i w efekcie odkrywa zaskakujące sekrety.

Zwiastun nie zdradza zbyt wiele, ale możemy zobaczyć, jak wygląda wielopoziomowy silos i sposób, w jaki jego mieszkańcy tam żyją, na przykład jak zdobywają żywność. Wraz z Ferguson serial ma mocną obsadę, w skład której wchodzą Common, Harriet Walter, Chinaza Uche, David Oyelowo, Rashida Jones i Tim Robbins.

Apple TV+ wydało kilka postapokaliptycznych seriali i filmów, w tym See i Finch. Serial Fundacja w dużej mierze dotyczy upadku imperium galaktycznego, podczas gdy nadchodzące Ekstrapolacje porusza aktualna tematyką, jak zmiany klimatyczne mogą spustoszyć planetę do połowy XXI wieku. Jeśli nie jesteś zbyt znudzony historiami, w których akcja toczy się po upadku społeczeństwa, Silos może być kolejnym wartym obejrzenia.

Pierwszy sezon serialu Silos będzie liczył 10 odcinków i zadebiutuje w maju z dwoma odcinkami, a następnie co tydzień w piątek będą ukazywały się kolejne odcinki.

Obejrzyj oficjalną zapowiedź serialu „Silos”:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+