Jony Ive zaprojektował emblemat koronacji dla Karola III

Najnowszy projekt Jony’ego Ive’a jest emblematem koronacji króla Karola III – projekt inspirowany był miłością króla do planety.

Emblemat króla Karola II na imbryku i flagach
Emblemat króla Karola II na imbryku i flagach | LoveForm (Jony Ive)

Właściwie nie jest to pierwszy projekt, który Ive wykonał dla króla. Jony Ive i jego firma projektowa LoveFrom zaprojektowali godło na koronację króla Karola III, zgodnie z informacją na stronie internetowej rodziny królewskiej. Godło będzie używane podczas uroczystości związanych z koronacją króla (która odbędzie się 6 maja 2023 roku) oraz na oficjalnych pamiątkowych produktach koronacyjnych.

To ogromny zaszczyt móc przyczynić się do tej niezwykłej narodowej okazji, a nasz zespół jest bardzo dumny z tej pracy. Projekt został zainspirowany miłością króla Karola do planety, natury i jego głęboką troską o świat przyrody.

— powiedział Ive w oświadczeniu dotyczącym godła

Emblemat przemawia do radosnego optymizmu wiosny i świętuje początek nowej ery karolijskiej dla Wielkiej Brytanii. Delikatna skromność tych naturalnych form łączy się w emblemat, który potwierdza zarówno radosną, jak i głęboką wagę tej okazji.

Emblemat koronacyjny nie jest tak naprawdę pierwszą pracą Ive’a i LoveFrom dla króla Karola. Firma projektowa stworzyła również pieczęć Terra Carta, która jest wyrazem uznania dla wysiłków prywatnych firm na rzecz zrównoważonego rozwoju, we współpracy z ówczesnym księciem Walii w 2021 roku.

Emblemat z okazji koronacji króla Karola III (6 maja 2023 r.)
Emblemat z okazji koronacji króla Karola III (6 maja 2023 r.)

Ive, który otrzymał tytuł szlachecki od królowej Elżbiety II w 2012 roku, opuścił Apple w 2019 roku, aby założyć LoveFrom. Od tego czasu firma projektowa współpracowała z klientami takimi jak Ferrari i Airbnb, a Apple zakończyło w lipcu umowę konsultingową z byłym dyrektorem ds. projektowania.

Wersje kolorystyczne królewskiego emblematu koronacyjnego
Wersje kolorystyczne królewskiego emblematu koronacyjnego

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Royal Family | The Verge