Pobierz darmowy e-book „Make Something Wonderful” ze wspomnieniami Steve’a Jobsa

Nowy e-book „Make Something Wonderful” pojawiła się 11 kwietnia 2023 roku do pobrania za darmo na stronie Steve Jobs Archive i w serwisie Apple Books.

Steve Jobs Archive — Make Something Wonderful
Steve Jobs Archive — Make Something Wonderful

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, The Steve Jobs Archive wydało właśnie swoją pierwszą książkę w formie e-booka zatytułowaną Make Something Wonderful: Steve Jobs in his own words. To swego rodzaju pamiętnik, ponieważ prawie wszystko w nim pochodzi bezpośrednio od Jobsa, od ważnych przemówień i wywiadów po e-maile, które wysyłał do siebie. Obejmuje życie współzałożyciela Apple’a od najmłodszych lat do jego śmierci w 2011 roku.

E-book zawiera treści, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy, i jest bezpłatny do pobrania z wielu źródeł. Możesz pobrać nową książkę w Apple Books jako „niestandardowe doświadczenie internetowe” zaprojektowane przez LoveFrom, firmę założoną przez Jony’ego Ive’a po odejściu z Apple’a. Lub możesz pobrać wersję odpowiednią dla dowolnego kompatybilnego e-czytnika w formacie ePub lub online na stronie.

Oto jak archiwum opisało nową książkę i jak ją otrzymać w e-mailu do subskrybentów: Z radością udostępniamy naszą pierwszą książkę! „Make Something Wonderful: Steve Jobs in his own words” (pol. Stwórz coś wspaniałego: Steve Jobs własnymi słowami) to wyselekcjonowana kolekcja przemówień, wywiadów i e-maili Steve’a — w tym materiałów nigdy wcześniej nie widzianych publicznie — które ujawniają, w jaki sposób podchodził do swojego życia i pracy.

Aby szybko przejrzeć, przejdź do strony głównej serwisu The Steve Jobs Archive i kliknij „Read now”. Książka pojawi się na nowej stronie, a zdjęcie na okładce będzie powoli wypełniać się jak zdjęcie z polaroida. Najedź kursorem na lewą stronę, aby wyświetlić spis treści w dużej mierze w formie osi czasu. Możesz kliknąć sekcje lub okresy, które chcesz przejrzeć.

Możesz przejść od razu do wprowadzenia od wdowy po Jobsie, Laurene Powell Jobs. Możesz też wybrać zakres dat. Te sekcje zaczynają się od historii i wstępu, a następnie przechodzą do odpowiedniego fragmentu z Jobsem, takiego jak e-maile, przemówienia i inne, lub możesz przejrzeć oś czasu kluczowych wydarzeń na końcu.

Zawsze jest „jeszcze jedna rzecz…”

Oś czasu na końcu książki rozciąga się od 1975 do 2011 roku. Ale przewijaj dalej, ponieważ jest oczywiście „jeszcze jedna rzecz…” (słynne one more thing), jak często mawiał Jobs, wprowadzając nowe produkty Apple’a.

W książce „jeszcze jedna rzecz” pojawia się w postaci rozbudowanego, doniosłego cytatu z Jobsa o tym, jak ważne jest uświadomienie sobie, że można zmienić życie, a nie tylko je przeżyć. Wielu ludzi to rozpozna, nawet jeśli nigdy nie przeczytają całości.

Zobacz wszystkie sekcje nowej książki poniżej (przepraszam, ale musisz przejść do samego e-booka, aby przejść do linków). Przedmowa jest w rzeczywistości drukowaną wersją historii mówionej, którą Jobs nagrał dla Smithsonian.

  • Wprowadzenie autorstwa Laurene Powell Jobs
  • Przedmowa: Steve o swoim dzieciństwie i młodości
  • 1976 – 1985 „Wiele osób wkłada w te produkty wiele miłości”.
  • 1985 – 1996 „Nigdy nie osiągniesz tego, czego chcesz, bez kilkukrotnego upadku na twarz”.
  • 1996 – 2011 „Wiele z tego, na co się natknąłem podążając za swoją ciekawością i intuicją, okazało się później bezcenne.”
  • Kluczowe wydarzenia (plus „Jeszcze jedna rzecz…”)
  • Przypisy

Here’s how you can get “Make Something Wonderful”:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Steve Jobs Archive