Kiefer Sutherland powraca do korzeni akcji w „Rabbit Hole”

Jeśli tęskniłeś za Jackiem Bauerem, najnowsza rola Kiefera Sutherlanda w serialu „Rabbit Hole” cię nie zawiedzie.

„Rabbit Hole” serial SkyShowtime (2023)

W nowym thrillerze akcji wytwórni Paramount+ zatytułowanym Rabbit Hole, Sutherland wciela się w rolę współczesnego Robin Hooda — kogoś, kto okrada bogatych za pomocą zaawansowanej psychologii i przewidywalnego zachowania, aby osiągnąć cele, na których mu zależy. Dopóki, oczywiście, wszystko pójdzie nie tak, a John Weir staje się oskarżonym o morderstwo, jest zamieszany w ogromny spisek i musi uciekać. I wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa — lub w wolnym tłumaczeniu… królicza nora.

Zobacz też: Betty Gilpin występuje jako siostra Simone w „Pani Davis”

Wrobiony w morderstwo przez potężne siły mające możliwość wpływania na populacje i kontrolowania ich, korporacyjny szpieg John Weir walczy o demokrację.

Pilot jest dość spektakularny, z mnóstwem efektów specjalnych i ujęć ulicznych (serial kręcono w Toronto, ale akcja rozgrywa się w Nowym Jorku). Widzowie szybko dowiadują się o paranoicznym usposobieniu Weira i jego traumatycznej przeszłości, jednocześnie ustawiając go jako wykwalifikowanego oszusta, któremu nie można pomóc. Jasne, ten facet jest przestępcą i śledzi go agent FBI (Enid Graham), ale ma zasady, więc jest OK.

Zanim Weir wpadnie w wir wydarzeń, mając nadzieję na odkrycie prawdy wraz z nieprawdopodobną drużyną, widzowie, którzy lubią oglądać Sutherlanda w thrillerach o wysoką stawkę, będą już uzależnieni od tego serialu. To niemal komiczne, jak ta postać może przechytrzyć wszystkich i nieustannie przemykać niezauważona, ale całe życie bez kart kredytowych i historii online (w połączeniu z nieskończoną liczbą tajnych kryjówek i technologii do dyspozycji) pomagają ją sprzedać.

Jest mnóstwo żartobliwych kwestii Hailey (Meta Golding), kobiety zaangażowanej w pomoc Weirowi w odkryciu prawdy, a także autoironiczne uwagi samego Weira. Te komediowe momenty ulgi równoważą napięcie w sposób, jakiego można się spodziewać po zabawnym thrillerze akcji, bez zbytniego mrugnięcia okiem.

Jeśli chodzi o akcję, jest jej wystarczająco dużo, aby napędzać każdy odcinek i utrzymywać napięcie, gdy historia się rozwija, a Weir zbliża się do odkrycia prawdy. Ale prawdziwym haczykiem jest ustalenie samej zbrodni. Tajemnicza osoba pociąga za sznurki w pierwszych czterech odcinkach udostępnionych prasie, z mnóstwem wskazówek i drobnych odkryć, które sprawią, że będziesz chciał więcej.

Nawiasem mówiąc, to czyni go idealnym tytułem świeżej usługi przesyłania strumieniowego jaką jest SkyShowtime w Polsce. Widzowie mogą obejrzeć już pierwsze dwa odcinki, a następne będą wydawane po jednym co tydzień.

Biorąc pod uwagę wszystkie zwroty akcji w Rabbit Hole, twórcy wyznaczyli sobie strasznie trudne tempo w kolejnych odcinkach, a utrzymanie tempa historii może być wyzwaniem.

Warto również zauważyć, że Rabbit Hole nie jest zapowiadany jako seria limitowana, więc to, czy ta historia zakończy się jednym sezonem, czy też będzie kontynuowana, dopiero się okaże.

Na razie jednak warto cieszyć się tym co przygotowano w pierwszym sezonie Rabbit Hole.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: SkyShowtime | Variety