Betty Gilpin występuje jako siostra Simone w „Pani Davis”

Twórcy The Big Bang Theory i Watchmena przedstawiają nowy serial „Pani Davis” o zakonnicy, jej byłym chłopaku i złej sztucznej inteligencji.

Mrs. Davis (Pani Davis) - serial peacock (2023)

W ślad za oficjalnym opisem: Pani Davis (tyt. oryg. Mrs Davis) to najpotężniejsza sztuczna inteligencja na świecie. Simone jest zakonnicą, która chce ją zniszczyć. Przed premiera serialu serwis Peacock daje szansę porozmawiania z panią Davis przed premierą serialu – w ramach narzędzia a lá ChatGPT. Ta seria jest najnowszym dziełem producenta Lost, Damona Lindelofa i Tary’ego Hernandeza, którzy napisali i wyprodukowali serial. Owen Harris, który wyreżyserował odcinek San Junipero w ramach serii Czarne lustro (Black Mirror), wyreżyseruje kilka odcinków, w tym odcinek pilotażowy. Alethea Jones będzie także reżyserować i pełnić funkcję producenta wykonawczego.

O czym jest „Pani Davis”?

Siostra Simone jest zakonnicą, której celem jest powstrzymanie złego algorytmu znanego jako tytułowa Pani Davis. Opisana w zwiastunie jako „wszechwiedząca” i „wszechmocna”, pani Davis próbuje namówić Simone, by do nich dołączyła. To znaczy, dopóki Simone nie spotyka swojego byłego chłopaka, granego przez Jake’a McDormana, który jest przywódcą ruchu oporu działającej przeciwko algorytmowi.

Notatka od samej pani Davis zawarta w materiałach promocyjnych Peacock mówi, że siostra Simone „odrzuca” ją [sztuczną inteligencję] z powodu jej „zamiaru zniewolenia całej ludzkości… czy cokolwiek…”. Czy siostrze Simone uda się ją powstrzymać?

Pani Davis będzie mieć swoją premierę w USA w serwisie Peacock w czwartek 20 kwietnia 2023 roku. Pierwsze cztery odcinki zostaną wydane wraz z premierą, po czym nowe odcinki będą emitowane co tydzień w czwartki. Serial będzie składał się z ośmiu 60-minutowych odcinków.

W Polsce produkcje oryginalne Peacock dostępne są za pośrednictwem platformy SkyShowtime, ale na te chwilę nie wiemy czy i kiedy serial pojawi się w bibliotece polskiej wersji serwisu.

Peacock w końcu wypuścił zwiastun Pani Davis przed premierą SXSW we wtorek (14 marca 2023 roku). Możesz go obejrzeć poniżej:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Decider | Peacock