Na Bandcamp wchodzą playlisty i stacja radiowa Fortnite’a

Dzięki nowej aktualizacji aplikacji Bandcamp użytkownicy mogą wreszcie układać muzykę ze swoich kolekcji w listy odtwarzania, a Fortnite ma teraz stację radiową w serwisie.

Playlisty w aplikacji Bandcamp

Serwis Bandcamp ogłosił, że użytkownicy mogą teraz tworzyć listy odtwarzania w aplikacjach usługi przesyłania strumieniowego na Androida i iOS-a. Aby dodać utwór do playlisty, musi on znajdować się w kolekcji zakupionej muzyki użytkownika. Utwory można dodawać z poziomu menu kontekstowego utworu lub albumu albo jednym długim naciśnięciem na dany element, który chcemy dodać do playlisty.

Listy odtwarzania można również pobrać do słuchania w trybie offline. Firma obiecała, że opracowywanych jest więcej funkcji dla list odtwarzania.

W zeszłym roku Bandcamp został przejęty przez Epic Games. Zaledwie tydzień temu nastąpił nowy rozwój we współpracy między obiema firmami, kiedy ogłoszono, że Bandcamp będzie kuratorem Fortnite’s Radio Underground.

Nowa stacja „Radio Underground” w Fortnite to zbiór piosenek, których kuratorami są redaktorzy serwisu Bandcamp. Stacja radiowa w grze oferuje utwory niezależnych artystów z całego świata i obejmuje różne gatunki, od pop-punka i indie po synthwave z lat 80. i smooth soul.

Zobacz też: „Fortnite: Battle Royale” dostępny dla wszystkich, już bez zaproszeń!

Radio Undergrand w Fortnite już działa i będzie dostępne do końca sezonu 1, rozdziału 4. Battle Royale – czyli do 8 marca 2023 roku. Podobnie jak w przypadku innych kanałów radiowych w grze, musisz wskoczyć do samochodu lub ciężarówki podczas rozgrywki, aby rozpocząć słuchanie nowej stacji.

Rzecznik Epic Games potwierdził również serwisowi The Verge, że wszystkie prezentowane utwory mogą być transmitowane strumieniowo na platformach takich jak Twitch.

Epic Games nabyło Bandcamp w marcu ubiegłego roku, zapewniając, że sklep muzyczny „będzie nadal działał jako samodzielny rynek i społeczność muzyczna”, aczkolwiek z dodatkowym wsparciem zasobów Epic do inwestowania w nowe funkcje i rozszerzenia. Firma dotrzymała tej obietnicy do tej pory, pomimo obaw o to, co zaangażowanie Epic będzie oznaczać dla etosu Bandcamp polegającego na wspieraniu niezależnych artystów.

Nabycie platformy Bandcamp zapewnia Epic łatwy, etyczny dostęp do licencjonowanej muzyki dla jej właściwości metaverse, a pod warunkiem, że artyści z Bandcamp są na pokładzie, a ich utwory są udostępniane przez giganta gier, korzyści te nie są jednostronne.

Nowa współpraca radiowa nie tylko ma sens – pozwala na udostępnianie utworów niezależnych artystów z Bandcamp milionom graczy Fortnite każdego dnia – ale wydaje się również pasować do planów dyrektora generalnego firmy Epic Tima Sweeneya, aby stworzyć metaverse, który zostanie pozytywnie odebrany.

Playlisty w aplikacji Bandcamp – zrzuty ekranów z aplikacji

Aby pobrać najnowszą aplikację Bandcamp, odwiedź App Store na swoim iPhonie lub sklep Google Play na swoim urządzeniu z Androidem:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Bandcamp | Pitchfork | The Verge