„Fortnite: Battle Royale” dostępny dla wszystkich, już bez zaproszeń!

Gra mobilna „Fortnite: Battle Royale” jest teraz dostępna dla wszystkich użytkowników urządzeń z systemem iOS 11, pod warunkiem że masz iPhone’a 5 SE lub nowszego, wciąż nie wiemy kiedy pojawi się wersja na Androida…

„Fortnite: Battle Royale” dostępna na iOS-a bez zaproszeń

Jeśli z zazdrością obserwowałeś znajomych grających w „Fortnite” na ich iPhone’ach, ale nie mogłeś dostać zaproszenia do gry, już nie musisz się przejmować – grę może pobrać każdy kto posiada iPhone’a SE, 6s, 7, 8 lub X oraz tablety iPad Mini 4, Air 2, 2017, 2018 i Pro.

Nie jest potrzebne już zaproszenie, należy jednak pamiętać, że gra nie będzie działać na starszych telefonach i tabletach, w tym iPhone 6 i 6 Plus, iPad Air, Mini 3 i wszystkie wcześniejsze modele urządzeń, a także na wszystkich modelach iPoda touch.

Niestety nadal nie ma żadnych informacji na temat, kiedy pojawi się wersja gry na urządzeniach z systemem Android. Autorzy informują, że obsługa urządzeń z Androidem zostanie wprowadzona w najbliższych miesiącach.

Zobacz także: TOP 7 najważniejszych gier mobilnych w historii

Informacja o udostępnieniu gry „Fortnite: Battle Royale” pojawiła się dzisiaj na oficjalnym koncie gry na Twitterze. Przez cały marzec gracze musieli zarejestrować się na stronie internetowej gry, aby uzyskać do niej dostęp, lub zdobywając kod zaproszenia od znajomego, który gra już w tę grę na urządzeniu mobilnym.

„Fortnite Battle Royale” to 100-osobowa strzelanka na dużej mapie, na której gracze muszą skakać z latającego autobusu bojowego na wyspę, mając tylko kilof. Podczas lądowania uczestnicy muszą się pozbyć broni, amunicji i środków na budowę budynków, jednocześnie zabijając przeciwnika na kurczącym się polu bitwy.

Gra dostępna jest także za darmo w polskim sklepie App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: Epic Games (Twitter)