Sztuczna inteligencja tak sobie wyobraża humanoidalną formę ChatGPT

Ktoś poprosił o narysowanie humanoidalnej formy ChatGPT za pomocą sztucznej inteligencji Dall-E i oto rezultat.

Humanoidalna postać ChatGPT wygenerowana przez Dall-E
Humanoidalna postać ChatGPT wygenerowana przez Dall-E | fot. OpenAI

Coraz popularniejszy ChatGPT dominuje na pierwszych stronach gazet od tygodni, ale kilka miesięcy przed uruchomieniem chatbota internet miał obsesję na punkcie innego projektu OpenAI. Chodzi o Dall-E i Dall-E 2 – to modele głębokiego uczenia opracowane przez OpenAI, które generują obrazy cyfrowe na podstawie podpowiedzi użytkowników.

Prawdopodobnie widziałeś setki obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję w ostatnich miesiącach w wyniku popularności Dall-E, ale jeden użytkownik niedawno zdecydował się połączyć dwa modele OpenAI w celu przeprowadzenia wyjątkowego eksperymentu.

Użytkownik Reddita udostępnił obraz Dall-E przedstawiający ChatGPT jako postać humanoidalną. Aby to osiągnąć, użytkownik najpierw poprosił poprosił czatbota ChatGPT o opisanie swojej humanoidalnej formy. Następnie przekazał tę odpowiedź do Dall-E. To, co powstało w wyniku tego eksperymentu możesz zobaczyć na grafice w nagłówku tego wpisu.

Oto opis, który ChatGPT początkowo przekazał użytkownikowi: Mam elegancką, metaliczną obudowę ze świecącymi akcentami, które reprezentują obwody i elementy przetwarzania danych mojej wirtualnej istoty. Moje oczy to wyświetlacze, które zmieniają kolor lub pokazują dane, mam elementy rzeczywistości rozszerzonej, które pozwalają mi wyświetlać przede mną holograficzny interfejs użytkownika. Mam inne unikalne cechy, takie jak umiejętność manipulowania obiektami cyfrowymi i informacjami za pomocą gestów.

Nie trzeba dodawać, że nie było to badanie naukowe. Ten obraz nie jest tak naprawdę oficjalną wizyalizacją, ożywiającą ChatGPT (ani nawet nie godną grafiką na tło pulpitu). Systemy sztucznej inteligencji nieuchronnie zaczną ze sobą współdziałać w nadchodzących latach. Wyniki nie zawsze będą ładne, ale interesujące będzie to, jak za rok sztuczna inteligencja zareaguje po powtórzeniu tych samych kroków eksperymentu i jak bardzo wynik będzie się różnił od tego otrzymanego na początku 2023 roku.

Do tego czasu ChatGPT będzie miał silną konkurencję w postaci bota Bard AI. Google zapowiedziało także swoją „eksperymentalną konwersacyjną usługą sztucznej inteligencji”, która będzie dostępna publicznie w nadchodzących tygodniach.

Czy ChatGPT będzie nadal przyciągać tyle samo uwagi, gdy Google utworzy konwersacyjne odpowiedzi AI bezpośrednio w swojej wyszukiwarce?

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OpenAI | reddit | BGR