iOS 16 ma udział 70% po 100 dniach od premiery

Wskaźnik przyjęcia iOS 16 jest dość wysoki – według Mixpanel system jest obecnie zainstalowany na prawie 70% kompatybilnych urządzeń Apple’a.

Udział systemu iOS 16 - stan na 10 grudnia 2022 r
Udział systemu iOS 16 – stan na 10 grudnia 2022 r | Mixpanel

Firma Apple wypuściła system mobilny iOS 16 w poniedziałek 12 września 2022 roku, pięć dni po ogłoszeniu serii iPhone 14. Pomimo błędów i problemów z baterią, najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego Apple’a została dobrze przyjęta przez użytkowników na całym świecie, ponieważ jest obecnie zainstalowana na 69,35% iPhone’ów na całym świecie – po ok. 100 dniach od premiery. Dla porównania, system iOS 15 dokładnie o tej porze rok temu był zainstalowany na ok. 58% iPhone’ach – było to jednak 80 dni od wypuszczenia finalnej wersji.

Zobacz też: iOS 16 zainstalowany na 27% iPhone’ów

Raport po wydaniu iOS 16 wykazał, że system operacyjny był dość popularny. A teraz Mixpanel, zewnętrzna firma analityczna, która wykorzystuje dane z aplikacji wykorzystujących jej technologię do śledzenia adopcji iOS, to potwierdza.

Z przedstawionych danych wynika, że prawie 70% iPhone’ów ma zainstalowany system iOS 16, a 24,5% iPhone’ów działa nadal pod systemem iOS 15. Pozostałe 7% iPhone’ów nadal pracuje pod kontrolą starszych systemów operacyjnych, tj. iOS 14 lub wcześniejszego.

Szybki wskaźnik rozpowszechnienia wynika przede wszystkim z takich funkcji, jak konfigurowalny ekran blokady oraz ulepszenia aplikacji własnych, takich jak Wiadomości, Poczta i inne. Apple śledzi również adopcję iOS, ale nie zaktualizował jeszcze swojej witryny dla programistów, aby pokazać oficjalne liczby dotyczące instalacji systemu iOS 16.

Podobno Apple ma wypuścić iOS 16.2 w tym miesiącu, który wprowadzi szereg nowych funkcji dla użytkowników iPhone’ów. Należą do nich Apple Music Sing, zaawansowana ochrona danych, nowe widżety blokady ekranu, dodatkowe opcje ciągłego wyświetlania w telefonie iPhone 14 Pro i nie tylko.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Mixpanel | iJunkie