Apple poprawi funkcję AOD pod iOS 16.2?

Smartfony iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max otrzymują poprawiony zawsze włączony wyświetlacz pod systemem iOS 16.2.

Możliwość wyłączenia tapety i powiadomień w trybie AOD dla iPhone'a 14 Pro pod iOS 16.2 (beta 3)
Możliwość wyłączenia tapety i powiadomień w trybie AOD dla iPhone’a 14 Pro pod iOS 16.2 (beta 3) | fot. @BenGeskin

Firma Apple spotkała się z dużą krytyką za to, jak zaimplementowała funkcję niegasnącego wyświetlacza dla iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max. Chociaż tryb był prawie nie do odróżnienia od aktywnego ekranu blokady systemu iOS 16, wydaje się, że może się to zmienić wraz z wprowadzeniem uaktualnienia iOS 16.2, którego podgląd Apple oferuje już w wersji Beta 3.

Funkcja Always-on Display (AOD) jest dostępna na smartfonach z systemem Android od lat, a nawet dawno wycofana platforma Windows Phone obsługuje tę funkcję. Jednak dopiero iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max z 2022 roku zaczęły oferować porównywalną funkcję. Z tą różnicą, że Apple zdecydowało się pokazywać cały ekran blokady i przyciemnioną wersję aktywnego obrazu tła, zamiast tylko godziny, daty i kilku widżetów lub powiadomień.

Zobacz też: 15 wskazówek, jak wydłużyć żywotność baterii iPhone’a z iOS 16

Teoretycznie wyświetlacze w najnowszych flagowych iPhone’ach Apple’a, które potrafią obniżyć częstotliwość odświeżania do 1 Hz, są wystarczająco wydajne, by korzystać z tego quasi-AOD-a. Doświadczenia wielu posiadaczy iPhone’a 14 Pro są jednak sprzeczne z tym, jak Tom’s Guide zauważa, że ​​korzystanie z AOD w iPhonie 14 Pro czerpie do 50% żywotności baterii dziennie. Na szczęście wygląda na to, że Apple może już finalizować bardziej konwencjonalną opcję AOD, która mogłaby zostać wprowadzona w iOS 16.2.

Jak pokazuje poniższy film, najnowsza wersja beta systemu iOS 16.2 umożliwia wyłączenie tapety w trybie AOD i wyświetlanie powiadomień. Wyłączając obie opcje, można sprawić, by iPhone 14 Pro lub iPhone 14 Pro Max wyświetlał tylko godzinę, datę i kilka widżetów w trybie gotowości, co powinno poprawić czas działania przy aktywnym AOD.

Obecnie oczekuje się, że Apple wyda ostateczną wersję systemu iOS 16.2 w grudniu. Warto zauważyć, że nie wszystkie funkcje beta znajdują się w stabilnych wersjach iOS. Dlatego nie ma gwarancji, że ulepszona funkcja AOD zostanie dostarczona w iOS 16.2, pomimo jej pojawienia się w iOS 16.2 Beta 3.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: