Kiedy zostanie wydany iOS 16.2?

Apple pod koniec października rozpoczął testowanie aktualizacji iOS 16.2 i iPadOS 16.2, udostępniając wersje beta zarówno programistom, jak i publicznym beta testerom.

iOS 16.2 ikona

Do tej pory Apple wydało łącznie cztery wersje beta, a czwarta beta została wydana na początku przyszłego tygodnia. Wydanie publicznych wersji mobilnych systemów operacyjnych iOS 16.2 i iPadOS 16.2 spodziewane są przed końcem roku, ale już można spróbować zawęzić harmonogram. Ponieważ od października wydano tylko cztery wersje beta, jest jeszcze trochę czasu na testowanie systemu iOS 16.2, zanim będziemy mogli spodziewać się wydania finalnej wersji. Przynajmniej będziemy mieli kandydata do wydania przed uruchomieniem iOS 16.2, ale istnieje możliwość, że zobaczymy także kolejną wersję beta.

Zobacz także: Wszystkie nowości w iOS 16

Zwykle widzimy pięć lub więcej wersji beta przed wydaniem RC, ale harmonogramy ulegają skróceniu w okresie świątecznym. W zeszłym roku Apple udostępnił zaledwie cztery wersje beta iOS 15.2 przed wydaniem RC i późniejszą premierą, więc w tym roku możemy spodziewać się podobnego podejścia. Jeśli taki jest plan, Apple może dostarczyć nam kandydującą wersję iOS 16.2 w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie we wtorek 6 grudnia 2022 roku.

Mając to na uwadze, możemy oczekiwać, że finalna wersja uaktualnienia iOS 16.2 pojawi się w tygodniu rozpoczynającym się 12 grudnia 2022 roku. Tydzień od 19 grudnia jest również możliwy, jeśli na horyzoncie pojawi się więcej wersji beta, ale dzieje się to podczas Chanuki i blisko Bożego Narodzenia. Zeszłoroczna premiera iOS 15.2 odbyła się w poniedziałek 13 grudnia 2021 roku, po tym, jak Apple udostępnił czwartą wersję beta 2 grudnia, a RC 7 grudnia.

Mark Gurman z Bloomberg powiedział, że możemy spodziewać się iOS 16.2 w połowie grudnia, co będzie zgodne z szacunkami na tydzień rozpoczynający się z 12 grudnia 2022 roku. Apple potwierdziło, że niektóre funkcje aktualizacji, takie jak aplikacja Freeform, rzeczywiście pojawią się przed końcem roku. Z kolei możemy nawet spodziewać się pierwszych wersji beta iOS 16.3 przed końcem grudnia tego roku

Najbardziej godne uwagi funkcje systemu iOS 16.2

iOS 16.2 to ważna aktualizacja, która dodaje wiele znaczących nowych funkcji do iPhone’a i iPada, z największymi zmianami opisanymi poniżej.

  • Aplikacja Freeform — Freeform to wieloplatformowa, otwarta aplikacja do tablicy, której można używać do zapisywania notatek, szkicowania, rysowania, zapisywania linków i nie tylko dzięki wbudowanym funkcjom współpracy. Jest dostępny w najnowszych wersjach beta „iPhone”, „iPad” i Mac.
  • Obsługa zewnętrznych wyświetlaczy Stage Manager. Właściciele iPadów, którzy mają iPady M1 lub M2, mogą ponownie korzystać ze Stage Manager z zewnętrznymi wyświetlaczami. Do wielozadaniowości można używać maksymalnie ośmiu aplikacji, a dostępna jest nowa, przydatna opcja przeciągania okna z iPada na zewnętrzny wyświetlacz i odwrotnie. Podczas gdy starsze iPady mogą korzystać ze Stage Managera, obsługa zewnętrznych wyświetlaczy jest ograniczona do modeli krzemowych Apple.
  • Nowa architektura aplikacji domowych — aktualizacje iOS 16.2, iPadOS 16.2 i macOS Ventura 13.1 dodają obsługę zaktualizowanej architektury aplikacji domowych, którą Apple wprowadza po debiucie Matter. Nowa architektura aplikacji zapewni szybsze i bardziej niezawodne działanie w domach z wieloma inteligentnymi akcesoriami, ale wymaga aktualizacji całego zestawu urządzeń do najnowszego oprogramowania.
  • Aktualizacje Always On Display – w przypadku modeli iPhone 14 Pro dostępne są dwa nowe przełączniki do wyłączania tapety i powiadomień, gdy aktywna jest funkcja Always On Display. Ogranicza to to, co jest wyświetlane na ekranie, gdy jest wyłączony, aby mniej rozpraszać uwagę.
  • Widżet uśpienia ekranu blokady — ekran blokady zyskał widżet uśpienia dla tych, którzy korzystają z funkcji uśpienia w zegarku Apple Watch.
  • Widżet leków na ekranie blokady — dostępny jest również widżet leków, który informuje, kiedy należy zażyć lek.
  • Wiadomości w aplikacji Pogoda — gdy w Twojej okolicy pojawią się istotne wiadomości związane z pogodą, takie jak informacje o huraganie lub pożarze, w aplikacji Pogoda zobaczysz nagłówki wiadomości.
  • 5G w Indiach – iOS 16.2 zapewni łączność 5G w Indiach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors | Apple