Vivaldi integruje Mastodona ze swoją przeglądarką

Użytkownicy komputerowej wersji Vivaldi mogą dodać dowolną instancję Mastodona do panelu WWW przeglądarki.

Vivaldi Social Mastodon w przeglądarce na destopy

Serwis Mastodon zyskuje na popularności od czasu przejęcia Twittera przez Elona Muska. Wkrótce po tym, jak umowa stała się oficjalna, Vivaldi stał się pierwszą przeglądarką, która stworzyła własną „instancję” Mastodona o nazwie Vivaldi Social. Teraz przeglądarka ogłosiła, że integruje platformę z paskiem bocznym przeglądarki na komputerze, dając użytkownikom łatwy sposób przeglądania postów z kont, które obserwują.

Alternatywa dla Twittera jest podobna do sieci społecznościowej Muska i umożliwia użytkownikom tworzenie krótkich postów. W przeciwieństwie do Twittera, który prowadzi jeden podmiot, Mastodon jest zdecentralizowaną usługą działającą na protokole open source.

Użytkownicy mogą tworzyć i uruchamiać własne serwery lub „instancje”, do których mogą dołączać inne osoby, a Vivaldi Social jest tylko jednym z nich. Instancje mogą komunikować się ze sobą, a ludzie z różnych serwerów mogą nadal obserwować się nawzajem i przeglądać posty innych.

Dzięki najnowszej aktualizacji przeglądarki jej użytkownicy mogą teraz znaleźć Vivaldi Social na pasku bocznym, ale mogą też dodać dowolną instancję Mastodona. Gdy uzyskają dostęp do instancji z panelu, wyskakuje ona i jest wyświetlana z boku, aby utworzyć widok podzielonego ekranu.

Nasz serwis także dotarł na Mastodona, bo dlaczego nie? Jeśli masz ochotę, to śledź nas na polskim serwerze!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Vivaldi