Netflix z reklamami od listopada w 12 krajach

Od listopada 2022 roku plan subskrypcji Netflix Basic z reklamami będzie dostępny w 12 krajach w cenie 6,99 USD miesięcznie.

Cennik planu Basic z reklamami serwisu Netflix w 12 krajach
Cennik planu Basic z reklamami serwisu Netflix w 12 krajach (od 3 listopada 2022 r.)

Od listopada Netflix w końcu wprowadzi swój nowy plan subskrypcji z reklamami za kilka dolców miesięcznie, co jest kolejnym znakiem, że usługa przesyłania strumieniowego powoli stała się pakietem telewizji kablowej pod inną nazwą i dostarczana innym kanałem. Pakiet podstawowy z reklamami ma zostać uruchomiony 3 listopada 2022 roku za 6,99 USD w Stanach Zjednoczonych, Australii, Brazylii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Korei, Meksyku, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Sprawdź także: 25% subskrybentów Netflixa w USA planuje opuścić usługę w tym roku

W zamian za umożliwienie oglądania średnio od czterech do pięciu reklam na godzinę, które będą wyświetlać się w dowolnym momencie i potrwają od 15 do 30 sekund, plan Basic z reklamami zapewni subskrybentom dostęp do dużej liczby tytułów Netflixa, ale nie do pełnego katalogu platformy.

Tylko niewielka część seriali telewizyjnych i filmów będzie niedostępna dla subskrybentów Basic z reklamami ze względu na ograniczenia licencyjne, nad którymi Netflix obecnie pracuje. Ponadto subskrybenci Basic z reklamami (Basic with Ads) nie będą mogli pobierać treści na swoje urządzenia, a jakość wideo będzie ograniczona do 720p HD.

Podczas konferencji prasowej na temat nowego planu Netflix ostrożnie wyjaśnił, że chociaż cena Basic z reklamami jest konkurencyjna w stosunku do niektórych cen u konkurencyjnych serwisów streamingowych, cena uruchomienia niekoniecznie musi odpowiadać kosztom planu w przyszłości. To zastrzeżenie nie dziwi, biorąc pod uwagę historię podwyżek cen Netflix.

Nic dziwnego, że Netflix (pozornie) już myśli o tym, o ile więcej może obciążyć ludzi za oglądanie reklam, które przeniosły ich z telewizji naziemnej do „telewizyjnej” usługi strumieniowej. Czy użytkownicy tłumnie przejdą na podstawową wersję Netflix z reklamami, przekonamy się gdy będzie zostanie udostępniona w przyszłym mmiesiącu.

Zmiana cen subskrypcji serwisu Netflix w USA od 2015 do 2022 r.
Zmiana cen subskrypcji serwisu Netflix w USA od 2015 do 2022 r.

Kiedy i w jakiej cenie plan podstawowy Netfliksa będzie dostępny w Polsce? Tego jeszcze nie wiemy, ale zapewne jest to nieuniknione.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | The Verge