Nowa książka „Historia LEGO” Jensa Andersena już 9 listopada

„Historia LEGO. Opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie” to pierwsza oficjalna biografia marki o statusie światowego fenomenu!

Okładka książki „Historia LEGO. Opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie” Jans Andersen (2022, W.A.B.)
Okładka książki „Historia LEGO. Opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie” Jans Andersen (2022, W.A.B.)

Klocków LEGO nie trzeba nikomu przedstawiać – każdy je zna, większość z nas bawiła się nimi w dzieciństwie lub kupiło kiedyś na prezent. I prawie każdy na swój sposób je kocha. Książka Jensa Andersena zatytułowana „Historia LEGO. Opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie” to historia rozwoju wielkiej globalnej firmy i historia wyjątkowej rodziny.

Zobacz także: Lego świętuje 50-lecie Atari wymyślnym zestawem 2600

Nowy tytuł to fascynujące studium przypadku pokazujące, w jaki sposób innowacja i kreatywność pomogły wybitnym jednostkom przekształcić LEGO z małej firmy stolarskiej w największego producenta zabawek i jedną z najbardziej lubianych marek na świecie.

Książka Jensa Andersena, wybitnego duńskiego biografa i dziennikarza, to nie tylko inspirująca historia rozwoju globalnej firmy, ale przede wszystkim fascynująca opowieść o wyjątkowej rodzinie, która prawie od stulecia walczy o prawo do nieskrępowanej zabawy.

Bogato ilustrowana nigdy wcześniej niepublikowanymi zdjęciami, jest wspaniałą propozycją zarówno dla fanów LEGO, którzy chcieliby poznać kulisy powstania swoich ulubionych klocków jak i dla wszystkich, którzy chcieliby zgłębić i zrozumieć ten światowy fenomen.

Tytuł będzie miał swoją premierę 9 listopada 2022 roku i ukaże się nakładem wydawnictwa W.A.B. Książka ma 496 stron i została przetłumaczona przez Agatę Lubowicką i Justynę Haber-Biały. Tytuł oryginalny to „The LEGO Story: How a Little Toy Sparked the World’s Imagination”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: informacja wydawcy W.A.B.