Książka „Cyberpunk 2077: Bez przypadku” pojawi się w 2. połowie 2023 roku

Rafał Kosik, polski pisarz science fiction i autor kultowej serii dla młodzieży „Felix, Net i Nika”, napisał powieść, której akcja rozgrywa się w świecie gry Cyberpunk 2077.

Okładka książki „Cyberpunk 2077: Bez przypadku” Rafała Kosika
Okładka książki „Cyberpunk 2077: Bez przypadku” Rafała Kosika

Książka Cyberpunk 2077: Bez przypadku (ang. Cyberpunk 2077: No Coincidence) ukaże się we współpracy z Orbit Books (Hachette Book Group) i CD PROJEKT RED. Planowany termin wydania to druga połowa 2023 roku. Premiera będzie miała miejsce jednocześnie w USA (Orbit US), w Wielkiej Brytanii (Orbit UK) i w Polsce (wydawnictwo Powergraph).

Przeczytaj również: Powstanie sequel Cyberpunk 2077 i pięć kolejnych gier o Wiedźminie

CD Projekt Red stoi za sukcesem gier z serii Wiedźmin oraz gry Cyberpunk 2077, która sprzedała się na całym świecie w przeszło 20 milionach egzemplarzy. Polskie studio jest również odpowiedzialne za stworzenie, wspólnie z japońskim studiem Trigger, anime pod tytułem Cyberpunk: Edgerunners.

Dzięki książce Cyberpunk 2077: Bez przypadku miłośnicy i miłośniczki świata mrocznej przyszłości będą mogli odkryć nieznane dotąd oblicze Night City i poznać losy grupy barwnych, wielowymiarowych postaci, które będą zmuszone stanąć do nierównej walki z chciwymi korporacjami i bezlitosnymi przedstawicielami przestępczego półświatka.

W „Cyberpunk 2077” każdy ma swoją ulubiona postać, a teraz będzie mógł jeszcze bardziej zagłębić się w Night City i lepiej poznać jego mieszkańców. I zupełnie jak w grze – szykujcie się na niespodzianki i nieoczekiwane zwroty akcji. To będzie jazda bez trzymanki. Ogromnie cieszę się ze współpracy z CD PROJEKT RED i Rafałem Kosikiem. Pokochacie powieść „Cyberpunk 2077: Bez przypadku” – mówi Bradley Englert – redaktor prowadzący w Orbit Books.

O autorze

Rafał Kosik to polski pisarz science fiction, scenarzysta i publicysta. urodził się w Warszawie w 1971 roku. Jego wizje przyszłości zdobyły rzesze dorosłych fanów (powieści Mars, Kameleon, Vertical i Różaniec), podczas gdy młodzież zaczytuje się przygodami Felixa, Neta i Niki. Pierwsza część serii to uwielbiana przez dzieciaki lektura szkolna, a cała seria (dotychczas 15 tomów, w listopadzie 2022 roku ukaże się 16.) sprzedała się w nakładzie 1,5 mln egzemplarzy.

Rafał Kosik | fot. Mikołaj Starzyński

Rafał Kosik jest laureatem wielu nagród literackich, takich jak Nagroda im. Janusza A. Zajdla, Literacka Nagroda im. Jerzego Żuławskiego, oraz Książka Roku IBBY. W swoich książkach przywołuje idee Briana Aldissa, Isaaca Asimova czy Liu Cixina, wizjonersko łącząc je z socjologicznymi i filozoficznymi wizjami największych mistrzów science fiction, takimi jak Stanisław Lem, Janusz A. Zajdel czy Philip K. Dick.

Teksty Kosika tłumaczone były między innymi na ukraiński, węgierski, czeski, litewski, rosyjski, niemiecki i francuski. Współpracował już z CD PROJEKT RED jako scenarzysta serialu, który możemy oglądać na platformie Netflix – Cyberpunk: Edgerunners.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Powergraph | zdjęcie Rafała Kosika (wykorzystane w artykule) zostało wykonane przez Mikołaja Starzyńskiego