Nowy dekoder Global One od CANAL+ ma być ekologiczny

Francuski Canal+ zaprezentował nowy dekoder Global One, który trafi do klientów na całym świecie i będzie „przyjazny dla środowiska”.

Dekoder Global One od CANAL+ (przód i tył)

Zaprezentowany podczas francuskiej konferencji Grupy Canal+ nowy dekoder Global One jest bardzo podobny do dekodera 4K Dualbox+, produkowanego przez zielonogórską firmę ADB dla Canal+ Polska, i który w tym miesiącu zastąpił dotychczasowe urządzenie 4K Ultrabox+. Nowy model urządzenia ma być produkowany przez firmę Sagemcom i ma posiadać oprogramowanie łączące zalety telewizji satelitarnej i serwisów internetowych (serwisów streamingowych, VOD). Ma mieć preinstalowane aplikacje takich serwisów jak na przykład Netflix. Ma mieć także możliwość przełączania się z odbioru satelitarnego na internetowy, jeśli warunki pogodowe uniemożliwiają oglądanie telewizji satelitarnej z anteny.

Przeczytaj także: Nowy kanał Love Nature 4K w ofercie CANAL+

Dekoder 4K Dualbox+ (o nazwie kodowej modelu DSIW374) ma być oferowany w zestawie z dyskiem o pojemności 80 GB, ale mają być też dodatkowo płatne opcje z 500 GB i 1 TB. Oczywiście dekoder będzie posiadał również pilot Bluetooth z wyszukiwaniem głosowym.

Dekoder CANAL+ Global One ma być wyposażony w jedno wejście SAT (UNICABLE), przycisk włącz/wyłącz, gniazdo zasilania S/PIDF, USB, złącze Ethernet RJ45 a także wyjście na kabel HDMI.

Zmniejszono także zużycie energii o 65 proc. Dekoder ma zasilanie: 12 V DC, 2 A, 100~240V AC, 50 Hz, pobór mocy podczas pracy/czuwania: <24 W / 0,3 W. Jego waga to zaledwie 450 g a wymiary bez nóżek 147 x 147 x 35 mm. Dekoder będzie posiadał także łączność bezprzewodową Wi-Fi: dwuzakresowe 2,4 i 5 GHz i Bluetooth 4.1.

Pilot dekodera Global One od CANAL+
Opis funkcji pilota do dekodera Global One od CANAL+

Jak donosi francuski portal Télé Satellite & Numérique, dekoder Global One ma zostać wprowadzony na wszystkich rynkach, na których dostępne są usługi Canal+. We Francji pojawi się do końca roku, a kiedy w Polsce? – tego nie wiemy.

Zawartość opakowania dekodera Global One od CANAL+
Zawartość opakowania dekodera Global One od CANAL+

W opakowaniu znajdują się dekoder, instrukcja obsługi, opcjonalnie karta abonenta do dekodera, zasilacz, pilot telewizyjny i kabel HDMI.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Canal+ | Wirtualnemedia | Satkurier