Nowy dekoder 4K DualBox+ w CANAL+

Pojawiły się pierwsze nieoficjalne informacje na temat nowego dekodera 4K DualBox+ dla telewizji satelitarnej od CANAL+.

Nowy dekoder 4K DualBox+ w CANAL+

Serwis SATkurier jako pierwszy poinformował o tym, że CANAL+ zamierza wprowadzić nowy dekoder 4K DualBox+, który ma całkowicie zastąpić dotychczasowe urządzenia i być jedynym oferowanym dekoderem od tego operatora. Nowy dekoder ma zadebiutować we wtorek 13 września 2022 roku i będzie oferowanym nowym klientom i tym, którzy będą przedłużali umowę. Oznacza to, że najnowszy model dekodera CANAL+ to wprowadzony 5 lat temu 4K UltraBox+, który również ma zostać wycofany.

Dekoder 4K DualBox+ podobnie jak 4K UltraBox+ umożliwia korzystanie z telewizji satelitarnej i odbioru wybranych kanałów w jakości 4K oraz posiada dostęp do usług internetowych – czyli między innymi kanałów na życzenie, usług VOD i sVOD.

Na udostępnionych przez serwis SATkurier zdjęciach dekodera 4K DualBox+ widać, że dekoder jest znacznie mniejszy, posiada 2 wejścia antenowe, wyjście HDMI, złącze internetowe Ethernet, port USB oraz gniazdo zasilania. Po prawej stronie umieszczono slot na kartę CA, a na górze znak „+” charakterystyczny dla platformy CANAL+.

W ofercie CANAL+ jest także dekoder CANAL+ Box 4K z systemem Android, który służy wyłącznie do korzystania z usług internetowych (głównie do usługi CANAL+ online), bez możliwości odbioru telewizji satelitarnej.

Nieoficjalne zdjęcia: przód i tył nowego dekodera 4K DualBox+ od CANAL+
Nieoficjalne zdjęcia: przód i tył nowego dekodera 4K DualBox+ od CANAL+ | fot. SATkurier

Czy doniesienia okażą się prawdziwe i czy dotychczasowi użytkownicy będą mogli wymienić swoje dekodery na nowe 4K DualBox+? Tego dowiemy się już niebawem, gdy CANAL+ ogłosi oficjalnie premierę nowego urządzenia i ewentualne zasady wymiany.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: SATkurier.pl