Zainstaluj poprawki iOS 16.0.2 oraz watchOS 9.0.1

Nowa aktualizacja oprogramowania iOS 16.0.2 z poprawką aparatu, systemu watchOS 9.0.1 oraz nowe oprogramowanie dla AirPods Pro 2.

Ikony systemów iOS i watchOS oraz słuchawek AirPods Pro

Wczoraj wieczorem firma Apple wypuściła małą aktualizację systemu iOS 16.0.2 z pierwszymi poprawkami błędów i to w dość nietypowym czasie. Między innymi naprawiono problem z drżącą kamerą w iPhone’ach 14 Pro, a wyskakujące okienko podczas kopiowania i wklejania jest teraz wyświetlane poprawnie i niezbyt często.

Uaktualnienie iOS 16.0.2 zawiera poprawki błędów oraz ważne uaktualnienia zabezpieczeń dotyczące iPhone’a. Rozwiązuje między innymi następujące problemy:

  • Aparat mógł wibrować i powodować rejestrowanie rozmazanych zdjęć w niektórych aplikacjach innych firm na iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max.
  • Ekran mógł pozostawać całkowicie czarny podczas konfigurowania urządzenia.
  • Kopiowanie i wklejanie między aplikacjami mogło powodować zbyt częste wyświetlanie pytań o uprawnienie.
  • Funkcja VoiceOver mogła nie być dostępna po ponownym uruchomieniu urządzenia.
  • Wyświetlacze części iPhone’ów X, iPhone’ów XR oraz iPhone’ów 11 mogły nie reagować na dotyk po naprawie serwisowej.
Uaktualnienie systemu iOS 16.0.2 w trybie OTA

watchOS 9.0.1 dla Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra został oficjalnie wprowadzony na rynek dzisiaj, a użytkownicy mogą zaktualizować dla niego system watchOS 9.0.1 już na samym początku. Zgodnie z notatkami Apple’a, aktualizacja rozwiązuje problem, który mógł powodować zniekształcenia dźwięku podczas wykonywania połączeń telefonicznych przez głośniki.

AirPods Pro 2 z nowym oprogramowaniem

Nowe oprogramowanie 5A377 (wcześniej 5A374) jest teraz dostępne dla AirPods Pro 2, które również dostępne są w sprzedaży od dzisiaj. Chociaż Apple może udostępnić informacje o wydaniu aktualizacji dla słuchawek AirPods, nie ujawnia jeszcze, co nowego dodano w tej wersji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple