„The Descent of the Serpent” to pierwsza gra od Google Arts & Culture

Google Arts & Culture udostępniło swoją pierwszą grę wideo o nazwie „The Descent of the Serpent”, można grać w aplikacji lub przeglądarce!

Gra „The Descent of the Serpent” od Google Arts & Culture
Gra „The Descent of the Serpent” od Google Arts & Culture

Czy marzyło Wam się kiedyś, że możecie odkrywać starożytne cywilizacje, wkraczając do ich świata? Dziś możecie poznać tajemnice starożytnej Mezoameryki, przeżywając prawdziwą przygodę w grze The Descent of the Serpent, pierwszej grze platformowej od Google Arts & Culture. Poznawanie tych pradawnych ludów i oglądanie w muzeum ich rękodzieła może być niezwykle fascynujące. Dzięki tej grze możecie doświadczyć tego na zupełnie innym poziomie, ponieważ została zaprojektowana tak, by pozwolić Wam zanurzyć się w tym starożytnym świecie. Przepełniona starożytną wiedzą i stworzona we współpracy z Narodowym Muzeum Antropologicznym w Meksyku gra The Descent of the Serpent zabiera Was w podróż do zamierzchłej przeszłości na poszukiwanie ukrytych przedmiotów w wielopoziomowym labiryncie biegnącym przez dżungle, góry, wybrzeża i jaskinie.

Przeczytaj także: Prehistoryczne zwierzęta w Twoim salonie dzięki Google Arts & Culture

Począwszy od wymyślnych strojów, aż po fascynującą mitologię i zapierające dech w piersiach budowle – bogactwo kultury mezoamerykańskiej sprawia, że jej odkrywanie to nie tylko nauka, ale i świetna zabawa. Te starożytne ludy zostawiły po sobie wielką spuściznę wiedzy i rękodzieła, czyli przedmiotów, których niegdyś używano podczas rytuałów, bitew i w codziennym życiu – część z nich można znaleźć w Narodowym Muzeum Antropologicznym w Meksyku. A dziś niektóre znajdziecie wśród rozmaitych zakamarków wirtualnego labiryntu w grze The Descent of the Serpent.

Fabuła gry The Descent of the Serpent zaczyna się w Narodowym Muzeum Antropologicznym w Meksyku, które współpracowało z Google Arts & Culture przy jej tworzeniu. 20 przedmiotów skradzionych w grze przez Tezcatlipokę i ukrytych w labiryncie, podobnie jak ta pierzasta rzeźba węża, to prawdziwe okazy z kolekcji Narodowego Muzeum Antropologicznego.

Gra The Descent of the Serpent składa się z 4-poziomowego labiryntu, gdzie każdy poziom to inny teren inspirowany krajobrazami Ameryki Środkowej: jaskiniami, wybrzeżami, górami i dżunglą. Na końcu każdego poziomu bóstwo, które strzeże terenu, testuje wiedzę gracza o zebranych eksponatach i poznanych faktach.

Gra polega na odzyskaniu utraconych przedmiotów i zwróceniu ich do Chichén Itzá na czas, zanim nastąpi równonoc. Wtedy słońce rzuca cień na rzeźby w sposób, który przypomina węża schodzącego po schodach grobowca (od czego pochodzi nazwa gry). W ramach wyzwania gracze są zapraszani do poznania zaskakujących, imponujących i interesujących aspektów starożytnych kultur mezoamerykańskich i zmierzenia się z mitycznymi postaciami, które przetestują wiedzę zdobytą na kolejnych etapach rozgrywki. 

The Descent of the Serpent to gra dla osób w każdym wieku, która bawi, uczy i zachęca do częstych powrotów w celu poprawy dotychczasowego najwyższego wyniku (o ile jakiś śmiałek się na to porwie).

Spróbuj zagrać na goo.gle/serpent lub w aplikacji Google Arts & Culture na iOS-a lub Androida. Miłej zabawy!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google Polska