YouTube Billion Views Club przypomina nam, że „Gangnam Style” ma 10 lat

Każdy inny film, który osiągnął miliard wyświetleń, był tak niezapomniany, że YouTube stworzył listę odtwarzania, aby o nich przypomnieć.

YouTube’s Billion Views Club – 10 lat

Kiedy pierwszy film trafił na YouTube’a w 2005 roku, jego założyciele nie przypuszczali, że klip przesłany do ich witryny będzie w stanie osiągnąć miliard wyświetleń. Jasne, większość wczesnych treści na stronie dawała widzom przyziemne spojrzenie na życie osobiste, ale platforma w takiej formie nie trwała długo. Pierwszy film, który osiągnął milion wyświetleń, został przesłany w październiku 2005 roku i zajęło mu to tylko 10 dni. Kiedy siedem lat później przesłany materiał przekroczył próg miliarda wyświetleń, serwisy informacyjne na całym świecie szumnie ogłosiły to osiągnięcie.

Dziś, prawie dziesięć lat po tym wydarzeniu, YouTube nam o tym przypomina. Odkąd południowokoreański gwiazdor pop Psy swoim teledyskiem do „Gangnam Style” pobił dziesięć cyfr liczby wyświetleń, setki innych teledysków poszło w jego ślady. Jeśli przeglądasz YouTube’a, możesz pomyśleć, że profesjonalne teledyski artystów wspieranych przez wielkie studia prowadzą w YouTube Billion Views Club (BVC), ale prawdziwymi mistrzami tej rzadkiej domeny są… filmy dla dzieci.

W rzeczywistości ponad połowa listy 10 najlepszych to treści przeznaczone dla dzieci, a żadna nie jest ani muzyczna, ani tez w języku angielskim. Nie oznacza to, wkład artystów w rozwój YouTube’a jest mały: pięć najpopularniejszych wyszukiwań na YouTubie w 2021 r. dotyczyło wyłącznie muzyki.

Mimo to, warto sprawdzić miliardową playlistę teledysków YouTube’a. Jest wszystko, czego można się spodziewać na takiej liście, jak Mark Ronson i Katy Perry, ale są też utwory, o których nigdy nie słyszałeś, a także niektóre, którymi możesz być zaskoczony, że znalazły się na liście.

A jeśli zastanawiasz się nad Psy, cóż, jego kariera muzyczna wciąż się rozwija dzięki teledyskowi do jego najnowszego singla „That That”, który ma ponad 275 milionów wyświetleń.

Artyści z największą liczbą oficjalnych teledysków w YouTube Billion Views Club

Teledyski, które najszybciej osiągnęły miliard wyświetleń

Najczęściej oglądane teledyski wszech czasów:

  1. Luis Fonsi – Despacito ft. Daddy Yankee – 7,9 mld
  2. Ed Sheeran – Shape of You (Official Music Video) – 5,7 mld
  3. Wiz Khalifa – See You Again ft. Charlie Puth [Official Video] Furious 7 Soundtrack – 5,5 mld
  4. Mark Ronson – Uptown Funk (Official Video) ft. Bruno Mars – 4,6 mld
  5. PSY – GANGNAM STYLE(강남스타일) M/V – 4,4 mld

Teledyski dekady (sprzed 2000 roku):

1970 – teledyski w Billions Views Club:

1980 – teledyski w Billion Views Club:

1990 – teledyski w Billion Views Club:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: YouTube Official Blog | Android Police