Paczkomat otworzysz apką także podczas nadań i zwrotów paczek

Zdalne otwieranie skrytek w InPost Mobile podczas odbioru paczki z Paczkomatu dostępne jest od jakiegoś czasu, teraz zrobimy to także podczas nadania i zwrotu paczki!

Zdalne nadawanie i zwroty paczek w Paczkomacie przez InPost Mobile
Zdalne nadawanie i zwroty paczek w Paczkomacie przez InPost Mobile

Teraz oprócz zdalnego odbioru, wszyscy użytkownicy InPost Mobile mogą wygodnie nadawać i zwracać paczki w Paczkomacie korzystając z opcji „Otwórz skrytkę zdalnie”. Nie musisz skanować kodu QR, ani wpisywać kodu nadania lub zwrotu na ekranie. Wystarczy jedno kliknięcie w aplikacji i skrytka zostanie otwarta. Całość trwa parę chwil, a z Paczkomatu można korzystać bez dotykania jego ekranu. Nowe funkcje są odpowiedzią na potrzeby klientów usług InPostu. Dzięki aplikacji całą wiedzę o swoich przesyłkach mamy w jednym miejscu. Możemy przedłużyć czas odbioru paczki, przekierować przesyłkę kurierską do Paczkomatu, na bieżąco sprawdzać status swojej paczki lub umieścić ją w Strefie Ułatwionego Dostępu.

Jak nadać lub zwrócić paczkę zdalnie?

  1. W aplikacji InPost Mobile wejdź w zakładkę „Nadaję” lub „Zwracam”​​​​​​​.
  2. Wypełnij formularz nadania paczki lub zwrotu produktu do wybranego e-sklepu.
  3. Udaj się do dowolnego Paczkomatu.
  4. W aplikacji w szczegółach przesyłki wybierz przycisk „Otwórz skrytkę zdalnie”.
  5. Po otwarciu skrytki, umieść w niej przesyłkę i zamknij drzwiczki.

Z aplikacji InPost Mobile korzysta już 9,3 mln aktywnych użytkowników. Możesz pobierać ją ze sklepu App Store lub Google Play, klikając na poniższe przyciski:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: InPost