Paczkomat otworzysz zdalnie w aplikacji InPost Mobile 2.0

Nowa aplikacja mobilna InPost Mobile 2.0 pozwala otwierać skrytki zdalnie w większości Paczkomatów, bez konieczności podchodzenia do terminala!

Zdalne otwieranie skrytek w Paczkomatach przez aplikację mobilną InPost Mobile 2.0

InPost wydał nową wersję swojej aplikacji mobilnej InPost Mobile w wersji 2.0 z nową funkcją zdalnego otwarcia skrytki w Paczkomacie. Koniec ze staniem w kolejce do terminala, żeby przyłożyć kod QR lub przepisywać kod z SMS-a!

W najnowszej wersji aplikacji dodano usługę zdalnego otwierania skrytki Paczkomatu, jako rozszerzenie istniejących form odbioru: QR kod i kod odbioru w połączeniu z numerem telefonu. Dodatkowo został odświeżony interfejs użytkownika oraz dodano aktualne aktywności marketingowe – loteria InPost. W aplikacji zostały także wdrożone pewne rozwiązania optymalizacyjne pozwalające na lepsze funkcjonowanie.

W InPost stawiamy w centrum Klienta, ponad wszystko ceniąc jego wygodę. To w głównej mierze maksymalizacja komfortu odbioru paczek w Paczkomatach napędzała nas w tworzeniu nowej wersji aplikacji. Jesteśmy przekonani, że jest to również istotny krok w stronę zwiększenia bezpieczeństwa, jakie daje sama aplikacja.

Od teraz, w większości Paczkomatów (ok. 95%) nie musisz już skanować kodu QR, czy wpisywać kodu cyfrowego. Wystarczy, że wybierzesz aplikację InPost i (nawet w biegu) otworzysz skrytkę, klikając opcję Otwórz skrytkę zdalnie. Operacja ograniczy się wyłącznie do wyjęcia przesyłki z urządzenia. Nie musisz korzystać z ekranu maszyny i wpisywać na nim żadnych dodatkowych kodów!

Może Cię zainteresować także:

Zarejestruj paczkę i wygraj jedną z 300 tys. nagród w loterii InPostu!

Jak otworzyć skrytkę w Paczkomacie zdalnie? – 6 prostych kroków

Aby otworzyć skrytkę zdalnie nie musisz podchodzić do ekranu maszyny, wystarczy znajdować się w okolicy 10 metrów od wybranego przez Ciebie Paczkomatu i postępować według poniższej instrukcji:

  1. W aplikacji InPost Mobile otrzymasz powiadomienie o możliwości odbioru.
  2. Udaj się do wybranego Paczkomatu.
  3. W aplikacji wybierz „Szczegóły przesyłki”.
  4. Kliknij przycisk „Otwórz skrytkę zdalnie”.
  5. Skrytka otworzy się automatycznie.
  6. Dla ułatwienia, aplikacja pokaże Ci, w którym miejscu znajduje się skrytka.

Jak zapowiada InPost, zdalne otwieranie skrytek to dopiero początek! Aplikacja InPost będzie stale rozwijana, będą pojawiać się w niej nowe funkcje ułatwiające korzystanie z usług firmy. Wkrótce, pojawi się także możliwość nadawania paczek za pomocą aplikacji!

Zrzuty ekranu z aplikacji InPost Mobile 2.0 (zdalne otwieranie skrytek)
Zrzuty ekranu z aplikacji

Nową wersję aplikacji „InPost Mobile 2.0” pobierzesz ze sklepu App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa