Mental dzieci i młodzieży bez tabu – startuje akcja Interii

Projekt #NiechZobaczą i #NiechUsłyszą rozpoczyna się 27 stycznia 2022 roku – wszystkie odcinki serialu „Mental” dostępne są w Polsat Box Go.

Mental - akcja Interii #NiechUsłyszą #NiechZobaczą

Hejt, brak samoakceptacji, depresja i uzależnienia. Pandemia i nauka zdalna wiążą się z ogromnym kosztem psychicznym dla młodych Polaków. Interia w swojej akcji zwraca uwagę na ten problem i zachęca do korzystania z telefonów zaufania. Eksperci i gwiazdy, w tym Kuba Błaszczykowski i Janusz Chabior, w szczerych rozmowach o zdrowiu psychicznym uświadamiają, przekazują wiedzę i dzielą się własnymi doświadczeniami. Z akcją Interii związana jest także premiera serialu „Mental” w Polsat Box Go.

Pandemia negatywnie wpłynęła na całe nasze społeczeństwo. Według analiz UNICEF  ponad 400 tys. (10 %) nastolatków w Polsce boryka się z zaburzeniami psychicznymi.  Nasza akcja jest odpowiedzią na bieżącą sytuację. W jej ramach otwarcie rozmawiamy z polskimi gwiazdami (Kuba Błaszczykowski, Janusz Chabior, Vesna Leszczyńska, Monika Miller) o zdrowiu psychicznym. Prezentujemy codzienność na dziecięcych oddziałach psychiatrycznych, pytamy psychiatrów i psychologów o najczęstsze zaburzenia i uzależnienia dzieci. Ujawniamy sekrety słynnej świetlicy socjoterapeutycznej w gdańskiej Chyloni oraz konfrontujemy się z problemami  uczniów w dobie nauki zdalnej mówi Marta Podczarska, koordynatorka projektu #niechzobaczą i #niechusłyszą w Grupie Interia. 

Akcja Interii oprócz popularyzowania wiedzy o zdrowiu psychicznym zachęca także do korzystania z telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży. Wspiera i promuje m.in. Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (800 12 12 12), Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (116 111) oraz Telefon Zaufania Młodych (22 484 88 04). 

Projekt #niechzobaczą i #niechusłyszą rozpoczyna się 27 stycznia. Od godz. 16:30 wszystkie materiały przygotowane przez redakcję Interii (wywiady, reportaże oraz praktyczne informacje o telefonach zaufania) będą dostępne na stronie głównej portalu oraz w serwisie Mental Interia (mental.interia.pl), którego partnerami są Polsat i Polsat Box Go.  

Z akcją Interii związana jest także premiera serialu „Mental” na platformie Polsat Box Go. Nowatorska produkcja Telewizji Polsat to bezkompromisowy obraz przedstawiający losy czworga młodych bohaterów, których drogi skrzyżowały się w zakładzie psychiatrycznym. „Mental” w przystępny dla widza sposób porusza ważne społecznie tematy takie, jak: depresja, uzależnienia, lęki i zaburzenia odżywiania. W obsadzie serialu znajdują się Janusz Chabior, Michał Czernecki oraz obiecujący, młodzi aktorzy: Sandra Drzymalska, Martyna Byczkowska, Mateusz Górski i Kacper Olszewski.

To serial nie tylko o problemach, ale także o przyjaźni. Jak wiemy o nią najłatwiej w trudnych warunkach. Jest tam masa trudnych emocji, które jak uważam, zostały świetnie przez aktorów odegrane, ale mimo wszystko chcieliśmy pokazać to zjednoczenie. W problemach natury psychiatrycznej bliskość, towarzystwo i wsparcie rówieśników są niezwykle cenne. Ta akceptacja pojawia się na ekraniemówi Kordian Kądziela, reżyser serialu „Mental”.

Projekt #niechzobaczą i #niechusłyszą rozpoczyna się 27 stycznia 2022 roku. Od godz. 16:30 wszystkie materiały przygotowane przez redakcję Interii (wywiady, reportaże oraz praktyczne informacje o telefonach zaufania) będą dostępne na stronie głównej portalu oraz w serwisie Mental Interia, którego partnerami są Polsat i Polsat Box Go. 

Wszystkie odcinki serialu dostępne są już od 27 stycznia tylko w Polsat Box Go.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Interia