Disney+ w Polsce pojawi się latem 2022 roku

Firma oficjalnie potwierdziła termin wejścia z serwisem streamingowym Disney+ do Polski i innych 41 krajów i 11 terytoriów.

Disney+ zadebiutuje w Polsce latem 2022 roku

Usługa streamingowa Disney+ pojawi się w kolejnych częściach świata, w tym w Polsce, już tego lata. W środę Disney ogłosił, że usługa przesyłania strumieniowego rozszerzy się na 42 dodatkowe kraje i 11 nowych terytoriów w drugiej połowie roku. Pełna lista znajduje się poniżej, ale niektóre z bardziej godnych uwagi miejsc, w których pojawi się platforma, to RPA i Polska. Disney nie powiedział dokładnie, kiedy planuje uruchomić usługę w każdym kraju i terytorium, ani nie udostępnił szczegółów dotyczących cen regionalnych. Szczegółów możemy spodziewać się w późniejszym terminie.

Disney+ jest obecnie dostępny w 64 krajach na całym świecie, w tym w USA, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Ogłoszenie rychłej ekspansji nastąpiło po tym, jak Disney dodał mniej niż oczekiwano abonentów w ostatnim kwartale fiskalnym 2021 roku.

Niektórzy analitycy przewidywali, że firma doda aż 9,4 miliona nowych płatnych użytkowników przed końcem roku, ale zamiast tego usługa przyciągnęła skromniejsze 2,1 mln abonentów. Pomimo rozjechaniu się tych szacunków, Disney powiedział, że nadal jest przekonany, że może zabezpieczyć 230 milionów użytkowników przed końcem 2024 roku. Pod koniec 2021 roku usługa miała 118 milionów abonentów na całym świecie.

Oto pełna lista krajów, w których usługa zostanie rozszerzona tego lata: Albania, Algieria, Andora, Bahrajn, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Egipt, Estonia, Grecja, Węgry, Irak, Izrael, Jordania, Kosowo, Kuwejt, Łotwa, Liban, Libia, Liechtenstein, Litwa, Malta, Czarnogóra, Maroko, Macedonia Północna, Oman, Palestyna, Polska, Katar, Rumunia, San Marino, Arabia Saudyjska, Serbia, Słowacja, Słowenia, RPA, Tunezja, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Watykan i Jemen.

Jeśli chodzi o terytoria, lista jest następująca: Wyspy Owcze, Polinezja Francuska, Francuskie Terytoria Południowe, St. Pierre i Miquelon Overseas Collective, Wyspy Alandzkie, Sint Maarten, Svalbard i Jan Mayen, Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego, Gibraltar, Wyspy Pitcairn i St. Helena.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+