Rząd USA będzie wysyłać bezpłatne testy na COVID-19

Biały Dom zapowiedział, że od 19 stycznia 2022 roku będzie dystrybuować bezpłatne szybkie testy na COVID-19 a pośrednictwem strony COVIDTests.gov.

Zrzut ekranu ze strony internetowej COVIDTests.gov
Zrzut ekranu ze strony internetowej COVIDTests.gov (stan na 16 stycznia 2022 r.)

Biały Dom ogłosił, że mieszkańcy USA będą mogli zamawiać bezpłatne testy na COVID-19 za pośrednictwem strony internetowej COVIDTests.gov od środy 19 stycznia 2022 roku. Wynika to z grudniowej obietnicy prezydenta Joe Bidena, w ramach której rząd miał założyć stronę internetową do domowej dystrybucji 500 milionów testów.

Aby otrzymać test, trzeba podać tylko dwie informacje — imię i nazwisko oraz adres. W swoim ogłoszeniu Biały Dom zapowiedział, że testy zostaną wysłane za pośrednictwem amerykańskiej poczty „w ciągu 7–12 dni od złożenia zamówienia”. Obecnie limit to cztery testy na adres zamieszkania.

Już teraz można odwiedzić stronę COVIDTests.gov, chociaż obecnie wyświetlana jest tylko strona informującą, że testy będą dostępne od 19 stycznia i nie będziesz trzeba podawać numeru karty kredytowej, aby otrzymać swój zestaw.

USPS jest nie tylko odpowiedzialny za dostarczanie testów ludziom. Według serwisu Protocol odpowiada również za opracowanie strony internetowej, która będzie musiała poradzić sobie z potencjalnymi milionami ludzi próbujących jednocześnie zamówić test. Cytowany w artykule urzędnik państwowy powiedział, że „rząd podchodzi do uruchomienia witryny bardzo poważnie”. US Digital Service będzie również pomagać w uruchomieniu witryny i zapewniać wsparcie w razie potrzeby.

Biorąc pod uwagę niezbyt znakomitą reputację rządu, jeśli chodzi o uruchamianie witryn opieki zdrowotnej, istnieje pewien sceptycyzm co do tego, czy witryna będzie w stanie obsłużyć ruch — a niektórzy słusznie zauważyli, że niektóre z narażonych osób może mieć trudności z uzyskaniem dostępu do internetu i nawigacją po stronie internetowej.

W oświadczeniu Białego Domu wskazano, że będzie można również zadzwonić na infolinię, aby zamówić testy, w przypadku trudności z dostępem do strony internetowej. Rząd będzie „współpracował z krajowymi i lokalnymi organizacjami społecznościowymi, aby wesprzeć najtrudniejsze przypadki w kraju – związane z zakażeniami i społeczności najwyższego ryzyka w zamawianiu testów.”

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | rząd USA