Do pracy w Apple tylko z dawką przypominającą lub negatywnym testem

Apple będzie teraz wymagać od pracowników przedstawienia dowodu szczepienia przypominającego przeciw COVID-19 lub negatywnego wyniku testu, aby mogli wejść do miejsca pracy.

Karta szczepień w aplikacji Apple Wallet
Karta szczepień w aplikacji Portfel firmy Apple

W wewnętrznym e-mailu do pracowników, Apple poinformowało. że wymaga teraz, aby pracownicy sklepów i korporacji byli zaszczepieni dawką przypominającą przeciw COVID-19. A jeśli nie posiadają zaświadczenia o szczepieniu będą musili każdorazowo przedstawić wynik negatywny aktualnego testu.

Począwszy od 15 lutego 2022 roku, gdy pracownik uzyska uprawnienia do szczepienia przypominającego, będzie miał cztery tygodnie na wykonanie tego zadania, w przeciwnym razie będzie musiał przechodzić częste testy, aby wejść do sklepu detalicznego, sklepu partnerskiego lub biura Apple’a.

Firma będzie wymagać od nieszczepionych pracowników – lub tych, którzy jeszcze nie przedstawili dowodu szczepienia – dostarczenia negatywnych szybkich testów na obecność antygenu COVID-19 przed wejściem do miejsca pracy począwszy od 24 stycznia 2022 roku – chociaż nie jest jasne, czy dotyczy to zarówno pracowników korporacyjnych, jak i detalicznych.

„Ze względu na słabnącą skuteczność podstawowej serii szczepionek COVID-19 i pojawienie się wysoce zakaźnych wariantów, takich jak Omicron, szczepienie przypominające jest obecnie jedyną możliwą ochroną przed poważną chorobą” – pisze Apple w swojej notatce.

W zeszłym roku Apple poprosił, aby nieszczepieni pracownicy korporacyjni poddawali się codziennym testom przed wejściem do biura, a nieszczepieni pracownicy detaliczni testowali je dwa razy w tygodniu. Firma zaczęła również wymagać od zaszczepionych osób wykonywania testów na COVID-19 raz w tygodniu, a później obniżyła częstotliwość tych testów. Wygląda jednak na to, że polityka Apple’a dotycząca „rzadkich” testów nie ma już zastosowania do pracowników, którzy nie otrzymają dawki przypominającej przed upływem terminu wyznaczonego przez Apple’a.

Na początku tego tygodnia Meta zaowiedziała, że pracownicy będą musieli otrzymać dawkę przypominającą przeciwko COVID-19 przed powrotem firmy do pracy w biurze w marcu 2022 roku. Chociaż Google nie nakazał jeszcze stosowania dawek przypominających w całej firmie, wymaga od pracowników dwóch pierwszych dawek szczepionki przeciw COVID-19, a także wykonywania cotygodniowych testów molekularnych.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge