Gap uruchamia NFT z bluzami z kapturem

Gap opracowało NFT w oparciu o grafikę bluzy z kapturem, aby lepiej dotrzeć do klientów współczesnego cyfrowego świata.

NFT z bluzami z kapturem od Gap
NFT z bluzami z kapturem od Gap

Firma Gap wypuściła NFT (z ang. non-fungible token), które zostały zaprojektowane z wykorzystaniem grafik bluz z kapturem, jako część cyfrowego doświadczenia, aby zaangażować klientów zgodnie ze współczesną kulturą cyfrową. To doświadczenie klienta składa się z wielu poziomów, przy czym warstwa Epic została stworzona w ramach partnerstwa z Brandon Sines. Sztuka cyfrowa została opracowana przy użyciu łańcucha bloków Tezos, który Gap poparł ze względu na jego przyjazność dla środowiska.

To kolejna firma, która wykorzystała trend NFT, aby docierać do klientów w obecnej erze technologicznej. Firma ma nadzieję na zwiększenie świadomości marki poprzez stworzenie „zgrywalizowanego doświadczenia cyfrowego”.

Gap współpracuje z Brandonem Sinesem, który zaprojektował postać, Frankiem Ape. Sines opracował limitowaną edycję grafiki cyfrowej, która znajduje się na poziomie Epic. Dostępne są również poziomy pospolity (Common) i rzadki (Rare), które są wymagane do odblokowania poziomu epickiego. Co więcej, fizyczna bluza z kapturem Gap x Frank Ape, również została stworzona przez Sines.

Może Cię zainteresować także: Miliony dolarów poszły na wirtualne koty w blockchainie Ethereum

Co to jest NFT?

Niewymienialny token (NFT) (ang. non-fungible token) – unikatowy cyfrowy (bądź realny, będący odzwierciedleniem na blockchainie) składnik aktywów, reprezentujący szeroką gamę przedmiotów materialnych i niematerialnych, takich jak kolekcjonerskie karty sportowe, wirtualne nieruchomości lub wirtualne dzieła sztuki.

Najprościej mówiąc, NFT to rodzaj tokena kryptograficznego, który działa w oparciu o architekturę blockchain. Każdy token NFT zawiera informacje, które odróżniają go od innych tokenów i są one bardzo łatwe do zweryfikowania. Niezamienialne tokeny są przechowywane jako jednostka danych w architekturze zwanej blockchainem, która poświadcza, że dany plik cyfrowy jest niepowtarzalny. W przeciwieństwie do kryptowalut takich jak Bitcoin czy Ethereum tokeny NFT nie są wzajemnie wymienne.

Ponadto posiadanie danego tokena nie uprawnia nas do praw autorskich, których odzwierciedleniem jest token. Chociaż ktoś może sprzedać NFT reprezentujące jego dzieło, kupujący nie zawsze otrzyma przywileje związane z przeniesieniem własności. NFT jest więc tworem posiadania danego aktywa, odrębnym od praw autorskich.

— Wikipedia

NFT choć trochę ekologiczne

Aby rozwijać to doświadczenie klientów, Gap wykorzystał platformę blockchain Tezos. Firma twierdziła, że ​​jest świadoma ekologicznie i wybrała Tezos ze względu na niski ślad węglowy i energooszczędną sieć. Zapotrzebowanie na energię przez NFT może być wysokie i mieć wpływ na zmianę klimatu, dlatego mile widziane jest skupienie się na efektywności energetycznej.

Rzadkie NFT z bluzami z kapturem od Gap
Rzadkie (Rare) NFT z bluzami z kapturem od Gap

Ile kosztuje NFT od Gap?

Sprzedaż grafiki cyfrowej jest dostępna na stronie internetowej Gap Threads. Poziom Wspólny jest wart 2 tez lub około 8,30 USD każdy, poziom rzadki jest wyceniany na 6 tez lub około 24,90 USD każdy, podczas gdy poziom Epic jest wyceniany na znacznie więcej – 100 tez lub około 415 USD każdy. Poziom epicki zostanie odblokowany 19 stycznia 2022 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Gap | Notebook Check