Nowy Kindle Paperwhite 5 trafi lada moment do sprzedaży?

Na stronie internetowej Amazon „niechcący” pojawiły się modele Kindle Paperwhite 5 w tym wersja Kindle Paperwhite Signature Edition z 32 GB pamięci i ładowaniem bezprzewodowym.

Kindle Paperwhite 5. gen (2021)

Wyglada na to, że nowe czytniki e-booków Kindle mają 6,8-calowe ekrany z większą liczbą diod LED podświetlającymi wyświetlacz. Jednak kolejny Kindle Paperwhite 5 firmy Amazon może pojawić się w dodatkowej wersji „Signature Edition” z większą ilością miejsca na dane, ładowaniem bezprzewodowym oraz automatycznym ustawieniem podświetlenia.

Obrazy z porównaniem czytników zostały opublikowane w serwisie Reddit i serwisie GoodEReader. Według autorów wpisów pochodzą one z kanadyjskich i meksykańskich stron Amazona. Teraz już zostały usunięte, ale jak wiadomo w internecie nic nie ginie.

Na liście, obok podstawowego czytnika pojawiły się dwa nowe modele Kindle Paperwhite i Paperwhite Signature Edition – jak łatwo można policzyć, jest to już piąta generacja tego modelu. Specyfikacja wyróżniona w tabeli wskazuje, że czytniki będą miały 6,8-calowe wyświetlacze 300 ppi i siedemnaście diod LED. Obecny Paperwhite ma natomiast 6-calowy wyświetlacz i tylko cztery diody LED.

Oba modele są wodoodporne z klasą IPX8, tak jak poprzednia generacja. Posiadają „konstrukcję zlicowaną z przodu” i wydają się mieć węższe boczne i górne ramki. Mają również „regulowane ciepło światła”, co oznacza, że ​​prawdopodobnie mają zarówno białe, jak i bursztynowe diody LED – podobnie jak wysokiej klasy Kindle Oasis firmy Amazon.

W odróżnieniu od Kindle Paperwhite 5 wersja Signature Edition oferuje 32 GB, a także bezprzewodowe ładowanie i automatyczne dopasowywanie jasności, dzięki dodatkowym czujnikom światła, które zmieniają jasność ekranu w zależności od otoczenia.

Kanadyjska lista pokazuje Paperwhite i Paperwhite Signature Edition w cenie 150 CAD i 210 CAD (odpowiednio około 117 i 165 USD), ale mogą to być tylko symbole zastępcze. Obecnie standardowy Kindle z pamięcią 8 GB kosztuje 90 USD, Kindle Paperwhite z 8 GB – 130 USD, a Kindle Oasis z 8 GB – 250 USD.

Tabela z funkcjami nowych czytników Kindle Paperwhite 5. gen z 2021 roku
Tabela z funkcjami nowych czytników Kindle Paperwhite 5. gen z 2021 roku

Jeśli nowe ceny są prawdziwe, to za nowego Paperwhite’a zapłacimy o 13 USD więcej, ale dostaniemy za to niektóre z funkcji premium, które dostępne są w droższym w czytniku Kindle Oasis.