OnePlus 2.0 – czyli co z OxygenOS i losami marki?

Na forum OnePlusa Pete Lau podzielił się dziś z użytkownikami i fanami marki informacjami na temat przyszłości OnePlusa i samego systemu OxygenOS.

OnePlus 2.0

Marka OnePlus integruje się z OPPO, co wśród wielu użytkowników OnePlusa wywołało sporo wątpliwości i niewiadomych. Dzisiaj na forum społeczności OnePlusa dyrektor ds. produktu w OPPO Pete Lou zdradził nieco więcej, jak będzie wyglądała przyszłość, zarówno dla OnePlus, systemu OXygenOS, jak i dla samych użytkowników.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pracowano nad przyszłą strategią, w szczególności nad tym by jak najlepiej wykorzystać zasoby obu firm do tworzenia lepszych produktów oraz lepszych wrażeń dla użytkowników.

Wraz z integracją, OnePlus wszedł w fazę OnePlus 2.0, dzięki czemu stało się bardziej dojrzałą i niezawodną marką technologiczną, która nadal dostarcza najwyższej jakości produkty użytkownikom na całym świecie, w tym samym duchu Never Settle, co wcześniej.

Strategia produktu

W zakresie strategii portfolio produktowego, od zeszłego roku, na targach szczebla regionalnego, wprowadzono kilka nowych serii produktowych, co spotkało się z bardzo dobrym odbiorem na rynku.

W oparciu o wzrosty w zeszłym roku, OnePlus będzie nadal oferować użytkownikom wysokiej jakości urządzenia, w wielu poziomach cenowych, a także jeszcze bardziej konkurencyjnych cenach. Co najważniejsze, w przyszłości, oferta bardziej przystępnych urządzeń będzie się powiększać na rynkach lokalnych, jednocześnie oferując flagowe smartfony premium i ultra-premium globalnie.

Portfolio marki OnePlus na świecie (2021)
Portfolio marki OnePlus na świecie (2021)

Aparat fotograficzny

Od zeszłego roku zaczęto bardziej koncentrować się na rozwijaniu wysokiej jakości aparatu fotograficznego, zarówno poprzez strategiczne inwestycje w technologię aparatów, jak i współpracę z Hasselblad w zakresie flagowej serii. Idąc dalej, firma podwaja zaangażowanie w aparat, w 3 głównych obszarach:

  • Tworzenie wspaniałych i nieobciążających użytkownika doświadczeń na podstawowym poziomie.
  • Kontynuowanie współpracy z Hasselblad, liderem w branży pod względem dynamiki kolorów, nad poprawą wydajności kolorów, a także nad dostosowanym czujnikiem i soczewkami.
  • Inwestowanie w badania i rozwój szeregu nowych i ulepszonych technologii, które przeniosą wrażenia z korzystania z aparatu na nowy poziom. 
Aparat w smartfonach OnePlus
Aparat w smartfonach OnePlus

Przyszłość systemu OxygenOS

Pracując nad systemem Android 12, oba zespoły systemów OxygenOS i ColorOS zaczęły dzielić się doświadczeniem i dążyć do stworzenia oprogramowania, które będzie: szybkie i płynne, proste i stabilne. Dzięki integracji z kodem, jakość kompilacji OxygenOS 12 uległa poprawie, a aktualizacje oprogramowania pojawiają się coraz szybciej. Z biegiem czasu zauważono, że oba systemy operacyjne stopniowo zbliżały się do siebie pod względem podstawowego doświadczenia użytkownika.

Firmy OPPO i OnePlus zdecydowały się zintegrować zespoły OxygenOS i ColorOS, aby wspólnie zaplanować i pracować nad przyszłymi doświadczeniami związanymi z oprogramowaniem. 

Gary Chen, szef OxygenOS, nadzoruje teraz także globalny zunifikowany system operacyjny. Połączono zasoby związane z tworzeniem oprogramowania, aby skupić się na jednym zunifikowanym i zaktualizowanym systemie operacyjnym zarówno dla urządzeń OnePlus, jak i OPPO na całym świecie. Powstanie jeden, jeszcze potężniejszy system operacyjny, który zagwarantuje: szybkie i płynne, bezproblemowe doświadczenia OxygenOS oraz stabilność i bogate funkcje ColorOS.

Ujednolicony system operacyjny ma jednak zachować DNA OxygenOS, które wielu uzytkowników tak bardzo kocha, zapewniając jednocześnie lepsze wrażenia ogólne. 

OnePlus ma unikalną grupę użytkowników, dlatego ujednolicony system operacyjny zostanie dostosowany specjalnie dla urządzeń OnePlus, aby upewnić się, że spełnia oczekiwania użytkowników, na przykład utrzymując go tak czystym i lekkim jak wcześniej, oraz kontynuując odblokowywanie bootloaderów.

Harmonogram integracji systemów OxygenOS i ColorOS
Harmonogram integracji systemów OxygenOS i ColorOS

Jeśli chodzi o harmonogram, w przypadku urządzeń OnePlus wdrażanych globalnie, w pierwszej kolejności wprowadzony zostanie zintegrowany system operacyjny wraz z premierą następnej flagowej serii w 2022 roku. Integracja zostanie w pełni zakończona wraz z kolejną dużą aktualizacją Androida w 2022 roku, a określone urządzenia otrzymają nowy system operacyjny w późniejszym terminie.

Kolejny etap podróży OnePlusa – OnePlus 2.0 – ma być pozytywną zmianą dla marki, ale także dla każdego użytkownika. Czy tak będzie? Przekonamy się w przyszłym roku i trzymamy za słowo!

źródło: OnePlus – list Pete Lou