Zbliża się duża aktualizacja dla czytników Kindle

W nadchodzących tygodniach ma pojawić się duża aktualizacja oprogramowania dla czytników Kindle firmy Amazon, przyniesie ona sporo ciekawych funkcji.

Zapowiedź dużej aktualizacji oprogramowania dla czytników Kindle firmy Amazon (w nadchodzących tygodniach 3Q 2021)

Firma Amazon przygotowuje dużą aktualizację firmware’u dla swoich czytników e-booków Kindle, która przede wszystkim ma ułatwić nawigację. Oczekuje się, że aktualizacja zostanie uruchomiona „w nadchodzących tygodniach”, ale Amazon zdradził co będzie ona zawierać.

Zanim przejdziemy do szczegółów, oto modele czytników Kindle kwalifikujących się do nadchodzącej aktualizacji: Kindle 8. generacji i nowsze, Paperwhite 7. generacji i nowsze, a także wszystkie urządzenia Kindle Oasis.

Przechodząc do nadchodzącej, dużej aktualizacji, Amazon ujawnił na swojej stronie, że doda możliwość dostosowania jasności urządzenia, włączenia trybu samolotowego i przejścia do wszystkich ustawień za pomocą prostego przesunięcia w dół od góry ekranu. Ponadto użytkownicy będą mogli łatwo przełączać się między stroną główną a biblioteką lub bieżącą książką za pomocą nowej nawigacji u dołu.

Oprócz informacji o kolejnej dużej aktualizacji, Amazon już zwiastuje kolejną aktualizacją, która powinna zostać wydana jeszcze w tym roku. Ta aktualizacja wprowadzi ulepszone środowisko Strony głównej i Biblioteki, w tym nowe menu filtrowania i sortowania, nowy widok kolekcji oraz interaktywny pasek przewijania.

Wszystkie te nowe funkcje uzupełnią wszystko to, co Amazon dostarczył użytkownikom czytników już w ciągu tego roku, czyli: szybsze pobieranie i możliwość ustawienia okładki książki jako wygaszacza ekranu (tylko na urządzeniach bez reklam).

Łatwiejszy i bardziej intuicyjny sposób poruszania się po urządzeniu (w najbliższych tygodniach)

Teraz możesz dostosować jasność urządzenia, włączyć tryb samolotowy i przejść do wszystkich ustawień, przesuwając palcem w dół z góry ekranu. Łatwo przełączaj się między stroną główną i biblioteką lub bieżącą książką, korzystając z nowej dolnej nawigacji.

Nowe funkcje w aktualizacji firmware'u dla czytników Kindle (3Q 2021)
Nowe funkcje w aktualizacji firmware’u dla czytników Kindle (3Q 2021)

źródło: Amazon | phoneArena