iOS 15 dostępny dla wszystkich

Zaktualizuj system operacyjny iPhone’a do iOS 15, aby cieszyć się najnowszymi funkcjami oraz mieć pewność, że korzystasz z najbezpieczniejszej wersji mobilnego systemu Apple’a.

Uaktualnienie systemu iOS 15 (iPhone)

Firma Apple udostępniła finalne wersje swoich systemów operacyjnych: iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 oraz tvOS 15. Zanim jednak zaczniesz pobierać dużą aktualizację upewnij się, że Twój iPhone jest naładowany przynajmniej w 50% – najlepiej podłączyć go do ładowarki i naładować do 85%. Ponieważ jest to jedna z wiek szych aktualizacji pamiętaj także o kopii zapasowej danych, tworząc backup kontaktów zdjęć i dokumentów w iCloud.

Zapoznaj się z naszym poradnikiem, w którym podpowiadamy, co warto zrobić, zanim przystąpisz do aktualizacji systemu iOS 15.

Aby zaktualizować system operacyjny iPhone’a musisz być także połączony z siecią Wi-Fi. Gdy już przygotujesz się do aktualizacji i wytrzymasz przynajmniej 30 minut bez telefonu, to możesz przejść do aplikacji UstawieniaOgólneUaktualnienia i wybierz Zainstaluj teraz. Możesz także zaplanować aktualizację systemu na noc.

Co nowego w iOS 15?

iOS 15 wprowadza ulepszenia audio i wideo w FaceTime, w tym dźwięk przestrzenny i tryb Portret. Funkcja Udostępnione Tobie pozwala wyświetlać artykuły, zdjęcia i inne udostępnione treści z Twoich rozmów w Wiadomościach w analogicznych aplikacjach.

Tryby skupienia pozwolą zredukować czynniki rozpraszające, filtrując powiadomienia na podstawie aktualnie wykonywanej czynności. Powiadomienia zostały przeprojektowane, a nowe podsumowanie powiadomień zawiera zbiór powiadomień, dzięki czemu możesz nadrobić zaległości.

Mapy zapewniają piękny, od nowa zaprojektowany wygląd z nowym trójwymiarowym wyglądem miejskim i trasami przejścia w rozszerzonej rzeczywistości. Funkcja Tekst na żywo wykorzystuje wbudowany mechanizm uczenia maszynowego do rozpoznawania tekstu na zdjęciach w całym systemie oraz w Internecie. Nowe narzędzia prywatności w Siri, Mail i nie tylko zapewniają przejrzystość i większą kontrolę nad swoimi danymi.

Nowy sposób wyświetlania dostępnej aktualizacji systemu iOS

Zwróć uwagę, że wraz z wprowadzeniem systemu iOS 15, Apple prezentuje w nowy sposób dostępną aktualizację. Po wejściu do zakładki Uaktualnienia w aplikacji Ustawienia, zobaczysz nowy ekran z informacją zachęcająca do zapoznania się nowymi funkcjami systemu iOS 15, a na samym dole ekranu pojawia się dyskretna opcaj TAKŻE DOSTEPNE Przejdź na. iOS 15.

Dopiero po wybraniu tej opcji zobaczymy Uaktualnienie iOS 15 z opisem i przyciskiem Zainstaluj teraz. Zamiast animowanej ikony trybika pojawia się liczba 15 – nawiązująca do numeru wersji. Już przy aktualizacji iOS 14.8 Apple po raz pierwszy zrezygnowało z ikony kół zębatych.

Nowy sposób wyświetlania dostępnego uaktualnienia systemu iOS
Nowy sposób wyświetlania dostępnego uaktualnienia systemu iOS

źródło: Apple