iOS 14.8 i iPadOS 14.8 z poprawkami bezpieczeństwa

Firma Apple wydała dzisiaj aktualizacje systemów iOS 14.8, iPadOS 14.8 oraz watchOS 7.6.2 z poprawkami bezpieczeństwa – zainstaluj aktualizację jeszcze dzisiaj.

Uaktualnienie systemu iOS 14.8 (OTA) iPhone

Tuż przed jutrzejszą, jesienną konferencją „California Streaming”, firma Apple wypuściła ósmą główną aktualizację wersji systemu operacyjnego iOS i iPadOS, która pojawiła się we wrześniu 2020 roku. Uaktualnienie iOS 14.8 został udostępniony dwa miesiące po wydaniu iOS 14.7 – aktualizacji, która wprowadziła obsługę MagSafe Battery Pack. W tym czasie pojawiła się jeszcze drobna poprawka oznaczona numerem 14.7.1.

Warto zauważyć, że Apple po raz pierwszy zastąpiło animowany trybik liczbą 14 – w kolorystyce używanej podczas prezentacji systemu iOS 14. Podobne oznaczenie, tylko już z liczbą 15, jest używane w przypadku aktualizacji systemu iOS 15.

Apple wydało również nową wersję systemów iPadOS 14.8 dla iPadów oraz watchOS 7.6.2 dla zegarków Apple Watch.

Zgodnie z informacjami o wydaniu iOS 14.8, to uaktualnienie zawiera ważne poprawki zabezpieczeń i jest zalecane dla wszystkich użytkowników. Dokument wsparcia bezpieczeństwa firmy Apple przedstawia dwie główne poprawki, które zostały wdrożone w przypadku problemów, które według Apple mogły być aktywnie wykorzystywane.

Aktualizację iOS 14.8 można pobrać bezpłatnie, a oprogramowanie jest dostępne do pobrania bezprzewodowo na wszystkich kwalifikujących się urządzeniach. Wystarczy mieć naładowane urządzenie powyżej 50% oraz dostęp do sieci Wi-Fi. Aby uzyskać dostęp do nowego oprogramowania, przejdź do Ustawienia Ogólne Uaktualnienia.

Istnieje błąd CoreGraphics, który może pozwolić złośliwie spreparowanemu plikowi PDF na wykonanie dowolnego kodu, a także luka w zabezpieczeniach WebKit, która może umożliwić wykonanie kodu przez złośliwie spreparowaną zawartość sieci Web.

iOS 14.8 może być jedną z ostatnich aktualizacji systemu operacyjnego iOS 14, ponieważ spodziewamy się, że aktualizacja systemu iOS 15 zostanie wydana w ciągu najbliższych dni, ale Apple powiedziało, że planuje umożliwić ludziom dalsze korzystanie z iOS 14, jeśli nie chcą od razu uaktualniać systemu do ‌iOS 15‌. Z tego powodu „iOS 14” może z czasem otrzymywać niewielkie aktualizacje zabezpieczeń, ale nowe funkcje będą prawdopodobnie ograniczone tylko do „iOS 15”.

źródło: Apple