HBO Max w kolejnych krajach od 26 października 2021 roku

HBO Max zadebiutuje w kolejnych krajach w Europie (ale jeszcze nie w Polsce) w przyszłym miesiącu – 26 października 2021 roku!

HBO Max (logo na białym tle)

Serwis streamingowy HBO Max ogłosił ogłoszono dzisiaj, że od 26 października 2021 roku trafi do Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii i Andory. To kolejne sześć krajów, w których serwis będzie dostępny, zanim w przyszłym roku pojawi się w 14 następujących państwach: Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Mołdawia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia.

Lista terytoriów odpowiada regionom objętym obecnie przez HBO Europe, który obsługuje kilka różnych usług przesyłania strumieniowego na kontynencie, w tym HBO España, HBO Nordic i HBO Go. Firma wcześniej informowała, że ​​planuje przenieść swoje europejskie usługi HBO na HBO Max w ciągu tego roku.

Na liście nie ma większych rynków, takich jak Wielka Brytania, Włochy, Francja i Niemcy. Jak zauważa The Hollywood Reporter, HBO w przeszłości nie prowadziło niezależnych usług w tych krajach, ale zamiast tego zdecydowało się licencjonować swoje treści lokalnym operatorom, takim jak należący do Comcast – Sky w Wielkiej Brytanii. HBO mówi, że „na przyszły rok planowane są również dodatkowe terytoria”.

Filmy i seriale WarnerMedia, takie jak Harry Potter, Gra o tron ​​i Teoria wielkiego podrywu, są z pasją oglądane przez fanów w całej Europie – powiedział szef HBO Max International Johannes Larcher. HBO Max zostało stworzone, aby zapewnić im najbardziej intuicyjne i wygodne wrażenia podczas oglądania tych i innych niesamowitych tytułów.

W HBO Max dostępne są obecnie treści Warner Bros., HBO, DC i Cartoon Network, a także nowe treści pod marką Max Originals. HBO Max zadebiutował w USA w maju ubiegłego roku. W czerwcu usługa przesyłania strumieniowego została uruchomiona na 39 terytoriach w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach.

Dzisiejsze ogłoszenie nie wspomina, ile europejscy klienci będę musieli zapłacić za dostęp do filmów i seriali w.usłudze. Informacje te zostaną ogłoszone podczas wirtualnej premiery zaplanowanej na przyszły miesiąc.

źródło: HBO | The Verge