HBO Max ma zmienić swoje aplikacje na smart TV

Aplikacje HBO Max na urządzenia Smart TV były delikatnie mówiąc mniej niż niezawodne, ale WarnerMedia wydaje się być gotowa do zmiany tej sytuacji.

Ikona aplikacji serwisu HBO Max

Anonimowy dyrektor z WarnerMedia, który rozmawiał z Vulture twierdzi, że zespół HBO Max zastąpi wszystkie swoje aplikacje smart TV zupełnie nowymi wersjami w ciągu „następnych czterech lub pięciu miesięcy”. Właściciele Roku i PlayStation jako pierwsi otrzymaliby odnowione aplikacje, a następnie użytkownicy Apple TV pod koniec 2021 roku. Widzowie mobilni i internetowi musieliby z kolei poczekać do początku 2022 roku.

Istniejące aplikacje mają wiele poważnych wad, od zepsutych elementów sterujących odtwarzaniem po znikanie zapisanych przez użytkowników ustawień i powolność działania. Użytkownicy Roku napotkali więcej problemów niż pozostali – borykali się oni z zawieszaniem się i awariami czasami uniemożliwiającymi korzystanie z aplikacji HBO Max.

Podobno problemy wynikają z przepychanek WarnerMedia o uruchomienie HBO Max w maju. Tam, gdzie wielu rywali zbudowało swoje aplikacje do przesyłania strumieniowego od zera, obecna aplikacja HBO Max jest zmienioną wersją oprogramowania przeznaczoną dla HBO Go i HBO Now. Polscy użytkownicy doskonale znają problemy z działaniem aplikacji oraz resetowaniem postępu oglądania seriali – co jest bardzo frustrujące ibardzo dziwne, że firma do tej pory nie może sobie z tym poradzić.

Aplikacje HBO zostały zbudowane, aby obsłużyć duże zapotrzebowanie, ale nie umiały poradzić sobie z coraz bardziej globalną publicznością transmitującą znacznie więcej niż Game of Thrones.

Renowacja aplikacji HBO Max podobno zapewni stabilne działanie i, co ważne, przestrzeń do rozwoju. Jeden ze wspomnianych dyrektorów firmy powiedział, że nowa aplikacja na początku nie będzie wyglądać inaczej, ale powinna pozwolić na bardziej „wyrafinowaną” aktualizację interfejsu, a także nowe i ulepszone funkcje.

Jeśli to prawda, może to mieć znaczenie dla długoterminowej przyszłości HBO Max. Przestrzeń strumieniowania telewizji jest coraz bardziej zatłoczona, ponieważ rywale, tacy jak Paramount+ i Peacock, dołączają do operatorów zasiedziałych, takich jak Netflix i Amazon Prime Video.

Możesz łatwo stracić zainteresowanie HBO Max, jeśli aplikacje z błędami psują wrażenia, bez względu na to, jak kusząca może być zawartość – i będzie to szczególnie ważne, gdy WarnerMedia przestanie udostępniać zupełnie nowe filmy w usłudze.

źródło: Vulture | Engadget