Chiński startup chce zbudować jednorożca-robota do jazdy dla dzieci

Podobnie jak jednorożec, robot-jednorożec obecnie nie istnieje, ale plany są ambitne – zwłaszcza, jeśli chodzi o mechanikę tego animal droida.

XPeng Robotic Unicorn - robot jednorożec - koncept
XPeng Robotic Unicorn

Jeśli rozważasz zakup psa-robota lub kota-robota dla swoich dzieci – zamiast tego możesz po prostu kupić im mityczne stworzenie. Chiński producent pojazdów elektrycznych Xpeng zapowiedział robota jednorożca przeznaczonego do jazdy dla dzieci, pokazując komputerową symulację tego urządzenia. Jak zauważa SCMP, czworonóg skorzysta z doświadczeń Xpeng z autonomiczną jazdą i innymi zadaniami sztucznej inteligencji, aby poruszać się po różnych typach terenu, rozpoznawać obiekty i zapewniać „emocjonalną interakcję”.

Firma nie jest już tak śmiała w przypadku ujawniania większości innych szczegółów, chociaż projekt wygląda i kłusuje jak ładniejsza, bardziej przyjazna dzieciom wersja Boston Robotics SpotMini. Jest odpowiedniej wielkości dla dzieci, więc dorośli raczej nie pojadą na nim do pracy :)

Ten robot-jednorożec jest równie mityczny jak „prawdziwy” przedmiot. Xpeng nie ujawnił, kiedy zamierza wydać swojego robota-konia z rogiem, nie mówiąc już o cenach czy dostępności. Może nie kosztować aż 75.000 dolarów – tyle ile kosztuje Spot, ale spodziewałbym się, że coś tak wyrafinowanego będzie kosztować więcej niż Aibo, wyceniony na 2900 dolarów w 2019 roku.

W pewnym sensie zysk nie ma znaczenia. Szef Xpeng He Xiaopeng powiedział, że jednorożec był częścią szerszego ruchu w przestrzeni robotyki poprzez wykorzystanie istniejącej technologii firmy. I powinniśmy pomyśleć o tym jako o pierwszym kroku. To, czego Xpeng uczy się od swojego jednorożca, może prowadzić do powstania bardziej wyrafinowanych (i, miejmy nadzieję, przeznaczonych także dla dorosłych) robotów, które z większym prawdopodobieństwem kupisz.

źródło: Xpeng | Engadget