HBO Max trafi do Ameryki Łacińskiej już w czerwcu

Serwis HBO Max wchodzi w tym roku na nowe rynki, zaczynając od Ameryki Łacińskiej w czerwcu i kończąc na Europie pod koniec roku.

HBO Max w Ameryce Łacińskiej od czerwca 2021 roku

Usługa HBO Max wreszcie zadebiutuje na arenie międzynarodowej w czerwcu 2021 roku – począwszy od Ameryki Łacińskiej i na Karaibów. Obecnie HBO Max jest dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych. Wprowadzenie na rynek w Ameryce Łacińskiej to tylko pierwsza faza międzynarodowego debiutu HBO Max. Firma zapowiada, że pod koniec tego roku zastąpi również usługą inne marki HBO w Europie (a konkretnie „w krajach skandynawskich, Hiszpanii, Europie Środkowej i Portugalii”) na HBO Max.

W czerwcu HBO Max rozszerzy swoją działalność na 39 krajów i terytoriów w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, w tym takie kraje jak: Anguilla, Antigua, Argentyna, Aruba, BVI, Bahamy, Barbados, Belize, Boliwia, Brazylia, Kajmany, Chile, Kolumbia, Kostaryka , Curacao, Dominika, Republika Dominikany, Ekwador, Salwador, Grenada, Gwatemala, Gujana, Haiti, Honduras, Jamajka, Meksyk, Montserrat, Nikaragua, Panama, Paragwaj, Peru, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent , Surinam, Trynidad i Tobago, Turks i Caicos, Urugwaj i Wenezuela.

Podobnie jak w przypadku (nieco chaotycznej) premiery w USA, WarnerMedia całkowicie wycofa aplikację i usługę HBO GO i zastąpi ją nową aplikacją HBO Max, która powinna wyglądać praktycznie identycznie jak aplikacja amerykańska. Klienci, którzy płacą za HBO GO bezpośrednio przez WarnerMedia (lub przez „uprawnionych partnerów”), zostaną automatycznie przekonwertowani na HBO Max – być może będzie to mniej zagmatwane niż wdrożenie w USA.

Firma obiecuje, że bliżej daty premiery poda więcej szczegółów na temat wdrożenia w Ameryce Łacińskiej – w tym, jaka zawartość będzie dostępna w serwisie, czy będą oferty promocyjne.

źródło: The Verge | HBO Max